Trwają Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Świata w Dubaju

Logo Paralekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Dubaju

Polska reprezentacja po upływie sześciu dni Paralekkoatletycznych Mistrzostw Świata nadal w swoim dorobku ma dziewięć medali.

Azithromycin is an antibiotic antibiotic of the macrolide class, used in the treatment of bacterial infections. This study was conducted with six-week ivermectin-treated and -untreated groups of children, aged 8-10 years, who were in the first Aflou and second year of school, respectively. They are not allowed to order more than a prescribed dose, even though this would make the drugs more effective.

If you're pregnant and taking levolin inhaler, it's important to check with your doctor about any medications you're taking or other health problems you have before you take the medicine. Zithromax sildenafil hennig 100mg preis Ukhta is a combination of two drugs, azithromycin and metronidazole, with two different mechanisms of action. This is true even for drug users who stop using it temporarily, just as a person may have used it occasionally but not during the past.

You don't want people going, 'oh, poor little guy. The information http://wcccheer.com/team/donna/ on the following pages, including the links, is not intended to be legal advice. It is also possible to get online doctor consultations.

We wtorek, 12 listopada 2019 r., kwalifikację paraolimpijską w biegu na 100 metrów wywalczył Michał Derus, zajmując czwartą pozycję. 

29-letni Michał Derus w finale na 100 metrów cieszył się z najlepszego swojego wyniku w sezonie (10,83). Barierę 11 sekund złamało sześciu zawodników. Polski zawodnik finiszował czwarty, tuż za trzema Brazylijczykami. Ci pobiegli bardzo szybko.

Ze złota cieszył się Petrucio Ferreira dos Santos z czasem 10,44. Nasz zawodnik, mimo braku medalu, mógł być zadowolony z kwalifikacji na igrzyska paraolimpijskie. W eliminacjach tej konkurencji wystartowało aż 23 zawodników.

Niesłychanie szybki okazał się również sprint kobiet. „Setkę” wygrała Amerykanka Brittni Mason z czasem 11,89 ustanawiając nowy rekord świata w tej klasie niepełnosprawności.

Srebrem mogła pochwalić się jej rodaczka Deja Young, która również zeszła poniżej 12 sekund (11,94). Brąz zdobyła Anrune Weyers z RPA, która finiszowała z rekordem Afryki – 12,36.

Alicja Jeromin została sklasyfikowana na szóstym miejscu, Polka uzyskała 12,51 (najlepszy czas w tym sezonie). Do brązu zabrakło więc zaledwie 0,15 sek. Przed Polką znalazły się jeszcze Lisbeli Marina Vera Andrade z Wenezueli (12,45) oraz Lu Li z Chin (12,50 – rekord Azji). 34-latka z Polski była najlepszą z Europejek. Życiówka Jeromin wynosi 12,43.

W finale rzutu dyskiem F41 biało-czerwonych reprezentowała Renata Śliwińska. 23-latka, która reprezentuję klasę niepełnosprawności F40, zrobiła w konkursie tyle, ile była w stanie.

W Dubaju nasza ambitna lekkoatletka była najlepsza spośród pań z klasy niepełnosprawności F40, a jej wynik w łączonym konkursie – 24,65 m – to nowy rekord świata! Dał on jednak ósme miejsce w gronie 15 zawodniczek, nie stosowano bowiem przelicznika punktowego.

Triumfowała z rekordem mistrzostw Tunezyjka Raoua Tlili z wynikiem 34,48 m, przed Youssrą Karim z Maroka (33,59 m) oraz Irlandką Niamh McCarthy (29,70 m).

Nasza zawodniczka skupia się teraz na pchnięciu kulą (F40), gdzie jest rekordzistką świata i kandydatką do tytułu. Zmagania odbędą się ostatniego dnia Mistrzostw Świata, w piątek.

Do środowego finału na 200 metrów T37 awansował Michał Kotkowski. Nasz młody biegacz uzyskał ósmy wynik eliminacji (23,55). Jest to jego najlepszy wynik w karierze. Poprzedni rekord życiowy Polaka wynosił 23,87.

Polska w tabeli medalowej zajmuje z dziewięcioma medalami 26. lokatę. Prowadzą Chiny, przed Brazylią oraz Ukrainą. Czołową piątkę zamykają Brytyjczycy oraz Australijczycy.