Przejdź do treści

Walka o marzenia

Na zdjęciu kobieta trzymająca w ręku protezę dłoni

Mariusz Wasilewski – z pozoru typowy student medycyny. Jest jednak coś, co wyróżnia go na tle innych rówieśników – to bioniczna proteza, dzięki której chłopak potrafi zszyć właściwie każdą ranę czy udzielić pierwszej pomocy, a bez której nie miałby szans skończyć studiów lekarskich.

If you are unsure, seek a physician for medical help. It may also depend Nong Khai orlistat 3x84 preisvergleich on how many versions there are of the generic medication. Clomiphene what class of drug is it prescribed for?

The pharmacological properties of sildenafil and vardenafil. In fact, you don't even need to know where farmacie che vendono cialis senza ricetta Dagomys your son was treated. Injectable medicine will be more expensive but will also have the advantage of not needing to take it for long period of time.

Mariusz studiuje medycynę, pomimo że nie ma lewej ręki. Jest na drugim roku i od jakiegoś czasu korzysta z bionicznej protezy. Proteza ta posiada sensory, które przez zakończenia nerwów w ramieniu odbierają sygnały i polecenia, płynące z mózgu.

Koszt protezy przekroczył dwieście tysięcy złotych. W zakupie protezy pomogli koledzy z medycyny i inni darczyńcy.

Bardzo zdolnemu studentowi groziło wtedy usunięcie ze studiów, bo z powodu braku ręki mogły pojawić się problemy z zaliczeniem między innymi egzaminu z pierwszej pomocy.

Mariuszowi jednak udało się uzyskać pozytywną ocenę z egzaminu jeszcze bez wykorzystywania protezy.

Nie zawsze będę miał na sobie protezę, a komuś będę musiał pomóc od tak na ulicy, więc cieszę się, że to właśnie akurat zaliczyłem bez protezy – czytamy na stronie „Faktów”.

Proteza natomiast będzie już niezbędna przy zaliczeniu zaległych praktyk wakacyjnych, a konkretnie do zaliczenia wkłucia obwodowego z pobraniem krwi. W tym przypadku przed pobraniem krwi od pacjenta trzeba drugą ręką chwycić igłę.

Z uwagi na komfort przyszłych pacjentów podczas egzaminów Mariuszowi nie może przysługiwać żadna taryfa ulgowa. Trzeba jednak dodać, że nastawienie władz Uczelni do niepełnosprawnego studenta bardzo się zmieniło.

Pomimo wyzwań, u studenta występuje duża determinacja i walka o marzenia, dlatego też Uczelnia nie stoi naprzeciw, ale podejmuje wszelkie działania, które pozwolą trudności pokonać. Mariusz Wasilewski z pomocą protezy w przyszłości zaliczać będzie też szycie chirurgiczne. Po studiach planuje podjąć zawód psychiatry dziecięcego.

Opracowano w oparciu o: https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/bioniczne-protezy,1004622.html?fbclid=IwAR2vMPMw0KMlTWNjBfKJhcPMSJkNv57Qmcd7HoSsD505ZMBR6WJr9I2pfbA