Trwa poznański Jarmark Bożonarodzeniowy

Jarmark zdjęcie 1

Od kilkunastu dni na płycie Starego Rynku i Placu Wolności w Poznaniu trwa Jarmark Bożonarodzeniowy.

Jarmarkowi towarzyszy cykl imprez zatytułowanych Betlejem Poznańskie na który składają się różnorodne atrakcje dla dzieci i dorosłych każdego dnia. Przechadzając się dziś po płytach poznańskiego Placu Wolności i Starego Rynku byłem zaskoczony dużą ilością stosik i prezentowaną na nich bogatą ofertą pamiątek, win, pierników, książek i wielu innych przedmiotów. Bardzo podobały mi się skrzynia na listy do Gwiazdora, przepięknie rozświetlona choinka, żłobek i świąteczny domek.

Należę do osób, którym nie podoba się 33-metrowe młyńskie koło z karuzelą, które ustawione zostało na Placu Wolności. Stoi ono zbyt blisko przejścia dla pieszych. Jest to duża atrakcja dla poznaniaków, lecz w moim odczuciu powinno stać po drugiej stornie Placu Wolności, tak by nie utrudniało nikomu przejścia.

Z niecierpliwością oczekuje na Poznań Ice Festival. Odbędzie się on w dniach 7 i 8 grudnia 2019 r. w ramach Betlejem Poznańskiego. Podczas lodowego festiwalu w dwóch konkurencjach zmierzy się aż 24 uczestników z całego świata.