CUD w szczegółach

Zdjęcie dwie uśmiechnięte osoby Michał i asystentka Sylwia

Nasze opiekunki i asystentki wspierają osoby z niepełnosprawnością intelektualną, mieszkające w Poznaniu i powiecie poznańskim. By „wejść” do projektu trzeba mieć skończone 18 lata. Podczas spotkania z naszym przedstawicielem opiekun musi okazać ważny dokument potwierdzający niepełnosprawność intelektualną podopiecznego.

Asystentka lub opiekunka musi poznać potrzeby naszych beneficjentów, dowiedzieć się w czym może pomóc. Możliwości jest wiele – wyjście z podopiecznym na spacer, pomoc w powrocie do domu z zajęć np. artystycznych czy sportowych. Nasze asystentki są gotowe towarzyszyć w podróży transportem miejskim, w drodze do rodziny, klubów, kawiarni, sklepów, fryzjera i wielu innych miejsc. Są też niezastąpionymi towarzyszkami na wydarzeniach kulturalnych – w kinie czy teatrze.

Mogą też pomóc w zadaniach domowych, napisaniu potrzebnego tekstu, czy jego przeczytaniu i przetłumaczeniu, gdy jest trudny do zrozumienia. Czytanie książek i gazet może umilić wspólne spędzanie czasu.

Nasz zespół jest w gotowości 7 dni w tygodniu. Działania planujemy do końca sierpnia 2021 roku.

Na zgłoszenia czekamy od 8.00 do 16.00 pod numerem  665 640 140 lub osobiście w Centrum Usług i Doradztwa Stowarzyszenia Na Tak przy ul. Mielżyńskiego 27/29 w Poznaniu. Wszystkie usługi są bezpłatne, jednak dodatkowe koszty – bilety na tramwaj, opłaty za zajęcia sportowe, bilety do kina – ponosi korzystający z usług. Takimi kosztami nie można obciążać asystentki.