Dwa CUDowne lata!

na kilku fotografiach kolejno - symbol odciśnietego kciuka z kciukiem uniesionym w górę, rozpakowywanie pudeł w pustej sali, trzy uśmiechnięte twarze, korytarz w mieszkaniu wspomaganym, bieg na tak - biegnie dinozaur, pokaz prezentacji o CUDzie, tort przynisiony w prezencie

Dwa lata temu, 1 września 2018 roku, CUD rozpoczął działania. Musieliśmy się zorganizować, osadzić w miejscu, a to zajęło nam trochę czasu. Nasze opiekunki i asystentki ruszyły do pierwszych osób z niepełnosprawnością intelektualną. Poznawały swoich podopiecznych – co lubią, jak się komunikują, jak najchętniej spędzają czas. Rozpoczęły się spacery, pomoc w dotarciu na i z zajęć artystycznych czy sportowych. Nasza ekipa podróżowała komunikacja miejską, do rodziny, kawiarni czy kina.

Opiekunki włączyły się w codzienność swoich podopiecznych – są niezawodne w pomocy przy pracach domowych, czynnościach pielęgnacyjnych czy utrzymaniu higieny i czystości. Zespół, jak wszystko wokół nas, zmieniał się przez te dwa lata. Stale powiększała się i powiększa grupa, którą wspieramy. Od 2019 działa nasze mieszkanie wspomagane na poznańskich Strzeszynie. We wrześniu wejdzie tam kolejna grupa 5 mieszkańców, którzy będą przez pół roku mieszkać samodzielnie, ale pod czujnym okiem naszych trenerów. Do końca projektu, czyli do sierpnia 2021 planujemy tam jeszcze dwie grupy mieszkańców i  mieszkanek. Ich zadowolenie jest bezcenne.

Z okazji naszego jubileuszu ściskamy wszystkich 🙂

Przypominamy – nasz CUDowny zespół jest w gotowości w biurze, od poniedziałku do piątku. Na zgłoszenia czekamy od 8.00 do 16.00 pod numerem  665 640 140 lub osobiście w Centrum Usług i Doradztwa Stowarzyszenia Na Tak przy ul. Mielżyńskiego 27/29 w Poznaniu. Wszystkie usługi są bezpłatne.