Urząd Miasta i Gminy Września

  • przez
Analiza dostępnościGrudzień 2021
Instytucja i adres:Urząd Miasta i Gminy Września; Ratuszowa 1, 62-300 Września
Stanowisko postojowe dla samochodówPrzed placówką znajdują się dwa oznakowane miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.
Budynek:Wózkowicze bez problemu mogą się poruszać po korytarzach na parterze oraz na piętrach pierwszym, drugim i trzecim. Osoby niewidome mogą wewnątrz budynku poruszać się z psem przewodnikiem. W Urzędzie nie zainstalowano pętli indukcyjnych. Brak również napisów w alfabecie Braille’a i oznaczeń kontrastowych. W urzędzie można skorzystać z bezpłatnych usług online tłumaczy Polskiego Języka Migowego i Systemu Językowo-Migowgowego.
Strona internetowa:https://www.wrzesnia.pl/asp/start,0
Budynek i podsumowanie:Wejście do budynku od ulicy Ratuszowej jest niedostępne dla osób z niepełnosprawnościami – by wejść do środka trzeba pokonać schody. Drugie wejście prowadzące do siedziby głównej wrzesińskiej Straży Miejskiej jest dostępne, gdyż nie ma ono progów ani schodów – do budynku wchodzi się z poziomu gruntu. Po sforsowaniu drzwi osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z przygotowanej specjalnie dla nich platformy. Wejście od strony ulicy Fabrycznej jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, bowiem przy nim znajduje się winda. Brak pętli indukcyjnych i ułatwień dla osób niewidomych i słabowidzących.
Inne uwagi:Brak.