Przejdź do treści

Miasto wesprze poznańskie NGO

Miasto Poznań ma zamiar rozdysponować środki w kwocie ponad pół miliona złotych na prowadzenie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu oraz wdrożenie pilotażowego programu promującego wolontariat.

Poznań daje swoją odpowiedź podyktowaną potrzebami mieszkańców.Chodzi o aktywność Poznańskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu.

W związku z powyższym Miasto ogłasza otwarty konkurs ofert: „Wspieranie i inkubacja organizacji pozarządowych i lokalnego społeczeństwa obywatelskiego poprzez prowadzenie Poznańskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu”.

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych rozpoczął nabór wniosków za pośrednictwem platformy witkac.pl już w środę, 16 czerwca.

„Poznańskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu od samego początku prowadzone jest przez organizacje pozarządowe. Tym razem zadanie będzie jednak realizowane w perspektywie 1,5 rocznej, z znacznie zwiększoną pulą środków: 566 000,00 zł (sierpień – grudzień 2021 – 166 000,00 zł, rok 2022 – 400 000,00 zł). Centrum ma realizować działalność na rzecz organizacji w formie bogatej i dostępnej oferty, w której znajdą się warsztaty i konsultacje dotyczące wszystkich sfer funkcjonowania trzeciego sektora. Zapraszamy zainteresowane organizacje pozarządowe do wzięcia udziału w konkursie i przedstawienia swojej wizji współpracy z Urzędem Miasta Poznania oraz budowania sieci wsparcia dla poznańskich NGO i wolontariuszy” – czytamy na stronie www.poznan.pl

Trzeci sektor nie mógłbyfunkcjonować bez wolontariuszy – ludzi o ogromnym potencjale. Wychodząc im naprzeciw Miastowprowadza również pilotażowy projekt: „Inicjowanie, wspieranie i promocja wolontariatu w Poznaniu poprzez realizację inicjatyw wolontariackich w formie regrantingu”.

– Chcemy wesprzeć możliwość realizacji mniejszych działań dedykowanych lokalnym społecznościom. Liczymy, że promowanie zaangażowania w wolontariat oraz działań inicjowanych np. przez grupy nieformalne przyczyni się do zwiększenia aktywności mieszkańców – komentuje Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektorka Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP.

Trzeci sektor niewątpliwie wymaga wsparcia. Tym bardziej w obliczu pandemii. Oby nowe projekty zaowocowały oryginalnymi inicjatywami.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz