Przejdź do treści

PFRON opublikował vademecum konkursu „Możemy więcej”

logo państwowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych

W ramach konkursów Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych powierza organizacjom trzeciego sektora wykonywanie zadań na rzecz osób z  niepełnosprawnościami z obszaru rehabilitacji zawodowej i społecznej. W związku z tym, w roku bieżącym prowadzony jest nabór wniosków do konkursu zatytułowanego „Możemy więcej”.

Zadania te prowadzone są zgodnie z formułą projektową. Cele inicjatyw zgłoszonych do konkursu zatytułowanego “Możemy więcej”  muszą mieścić się w jednym z sześciu kierunków pomocy. Rodzaje wsparcia zostały wymienione w ogłoszeniu o naborze wniosków do konkursu. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na swojej stronie internetowej,  w zakładce „Organizacje pozarządowe” zamieścił  dokumenty, z którymi wnioskodawcy muszą się zapoznać przed przystąpieniem do wypełniania wniosku konkursowego. Link tutaj.

Nabór projektów w ramach konkursu 1/2023 „Możemy więcej” potrwa do południa w dniu 5 grudnia 2023 roku. Fundusz realizuje to przedsięwzięcie  na podstawie artykułu 36 ustawy o rehabilitacji. W konkursie mogą wziąć udział organizacje społeczne, które zarejestrowały się w Systemie iPFRON+. Organizacje pozarządowe chcące uczestniczyć w konkursie muszą spełnić kilka warunków, które pozwolę sobie przedrukować ze strony Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych:

  • posiadać statutowy zapis o prowadzeniu działań na rzecz osób niepełnosprawnych;
  • posiadać statutowy zapis o prowadzeniu działań w zakresie kultury fizycznej osób niepełnosprawnych – ten warunek badamy tylko dla wniosków dotyczących treningów sportowych oraz organizacji imprez sportowych;
  • prowadzić działalność na rzecz osób niepełnosprawnych przez okres co najmniej 12 miesięcy (licząc wstecz od daty ogłoszenia konkursu).

W ramach konkursu grantodawca określił  sześć kierunków pomocy:

  • Wejście osób niepełnosprawnych na rynek pracy
  • Zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych
  • Wzrost aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia
  • Zapewnienie osobom niepełnosprawnym dostępu do informacji
  • Poprawa jakości funkcjonowania otoczenia osób niepełnosprawnych
  • Upowszechnianie pozytywnych postaw społecznych wobec osób niepełnosprawnych i wiedzy dotyczącej niepełnosprawności.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na swojej stronie internetowej opublikował vademecum dla organizacji pozarządowych, które ubiegają się o środki w ramach konkursu „Możemy więcej”.  Jest ono dostępne tutaj.

Dodaj komentarz