Przejdź do treści

Dzień Otwarty Poznańskiego Centrum Wolontariatu i Stowarzyszenia CREO

Plakat promujący dzień otwarty w poznańskim centrum wolontariatu

Autor: Notatka prasowa

Już 1 lipca 2025 roku Poznańskie Centrum Wolontariatu oraz Stowarzyszenie CREO otwierają drzwi swojej nowej siedziby przy ulicy Kutrzeby 16G/124 w Poznaniu. Uroczysty Dzień Otwarty, zaplanowany w godzinach od 10:00 do 15:00, będzie okazją do poznania organizacji rozwijających wolontariat w mieście.

Wydarzenie to stanowi oficjalne rozpoczęcie nowego rozdziału w historii Stowarzyszenia Centrum Rozwoju Edukacji  Obywatelskiej CREO, które od maja 2025 prowadzi działalność w nowej lokalizacji.

Harmonogram omawianego wydarzenia prezentuje się następująco:

10:00 – 10:30 | Uroczyste otwarcie i przecięcie wstęgi.

10:30 – 11:00 | Networkingowa kawa oraz pierwsze oprowadzanie po nowej przestrzeni biurowej.

11:00 – 12:00 | Warsztaty DIY – tworzenie maskotek dla dzieci z oddziału onkologicznego. Akcja ma na celu pokazanie, jak proste gesty mogą przynieść radość i uśmiech.

12:30 – 13:30 | Interaktywny warsztat „Zbudujmy mapę tyflograficzną z LEGO!”. Uczestnicy będą mieli okazję zrozumieć perspektywę osób niewidomych i niedowidzących poprzez tworzenie dotykowych map.

14:00 – 15:00 | Integracyjne warsztaty z języka migowego, wprowadzające w podstawy tej formy komunikacji i otwierające na świat osób G/głuchych.

O Stowarzyszeniu Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO: Stowarzyszenie CREO już od ponad 20 lat działa na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i rozwijania wolontariatu. Realizuje projekty edukacyjne, doradcze, regrantingowe oraz prowadzi praktyczne szkolenia rozwijające wiedzę nt. niepełnosprawności, czy starości. Jest operatorem Poznańskiego Centrum Wolontariatu.

O Poznańskim Centrum Wolontariatu: Poznańskie Centrum Wolontariatu działa od 2024 roku. Zajmuje się promocją idei wolontariatu, łączeniem wolontariuszy z organizacjami oraz świadczeniem wsparcia merytorycznego.

Drodzy Czytelnicy, przypominamy Wam, że o Dniu Otwartym Poznańskiego Centrum Wolontariatu pisaliśmy wcześniej tutaj.

Dodaj komentarz