Przejdź do treści

Cześć Jej pamięci

Zdjęcie, Ewelina Węglewska

Drodzy Czytelnicy, z ogromnym smutkiem zawiadamiamy Was o tym, że w sobotę 13 listopada 2021 r. odeszła od nas Ewelina Węglewska, Redaktor Naczelna naszego Portalu.

Ewelina była bardzo ciepłą, pełną pozytywnej energii osobą. Swą przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w Sztandarze Młodych. Następnie przez pewien czas była redaktorem naczelnym gazety i rozgłośni zakładowej ABC Lechii. Współpracowała z Ośrodkiem TVP w Poznaniu i z miesięcznikiem „Filantrop Naszych Czasów”. W roku 2005 została laureatką konkursu Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich o nagrodę im. Wojciecha Dolaty za cykl „Jak pokonać te schody?”. Pracę w naszym Portalu rozpoczęła w kwietniu 2012.

Ewelina mimo niepełnosprawności w stopniu znacznym zawsze była pozytywnie nastawiona do życia. Niepełnosprawność nie była dla niej przeszkodą w spełnianiu marzeń i prowadzeniu życia zgodnego z wartościami. Zawsze postępowała zgodnie z etyką zawodu dziennikarza. To właśnie ona wprowadziła mnie w świat dziennikarstwa i nauczyła wykonywania tego zawodu. Nie mogę uwierzyć, że już nigdy więcej Jej nie zobaczę, nie napiszę do Niej maila i nie usłyszę z Jej ust słów: „Dobry tekst, dawaj do Marcina”…

Redakcja pion.pl składa kondolencje Rodzinie Eweliny Węglewskiej i szczere wyrazy współczucia.

Cześć Jej pamięci !!!

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.
Logo Narodowego Instytutu Wolności

1 komentarz do “Cześć Jej pamięci”

Dodaj komentarz