Przejdź do treści

Forum Dostępności zbliża się wielkimi krokami

Już niebawem,  za trochę ponad miesiąc przyjdzie czas na I edycję Forum Dostępności.Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 13-14 listopada br. w Poznań Congress Center.

Konferencja to wspólny pomysł należącej do Grupy MTP spółki Nowy Adres, która posiada 20-letnie doświadczenie w organizacji najistotniejszych eventów dla branży nieruchomości a także Fundacji Integracja, jednej z największych organizacji w Polsce działającej na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Forum Dostępności to największe tego typu wydarzenie w naszym kraju całkowicie   poświęcone projektowaniu uniwersalnemu, dostępności architektonicznej, wyzwaniom związanym ze zmianami prawnymi, społecznymi oraz kierunkom rozwoju projektowania architektury i produktów.

To wyjątkowe spotkanie dedykowane jest przedstawicielom branży deweloperskiej oraz budowlanej, architektom i rzeczoznawcom, projektantom i producentom wzornictwa przemysłowego, koordynatorom dostępności i przedstawicielom administracji publicznej i podmiotów publicznych, osobom z niepełnosprawnościami, którzy wiedzą jak istotne jest kreowanie przestrzeni oraz przedmiotów dostępnych dla wszystkich grup użytkowników.

W trakcie dwóch dni przedstawiciele rynku nieruchomości oraz strona rządowa i samorządowa, odpowiedzialne za regulacje poruszać będą między innymi tematy związane z: ewakuacją osób o ograniczonym zakresie poruszania się, dostępności ąobiektów mieszkalnych i hotelowych, centrów handlowych czy banków, projektowaniem uniwersalnym w przedszkolach, żłobkach i szkołach czy dostępnością w projektowaniu produktów, gier komputerowych czy certyfikacją w designie.

Podczas forum zaplanowana została również wystawa firm, na której będą zaprezentowane najlepsze inicjatywy i produkty z segmentu accessibility, smart access i universal design.

Celem jaki stawiamy sobie przy organizacji Forum Dostępności jest zbudowanie opiniotwórczej konferencji, która będzie nie tylko miejscem dyskusji, ale także źródłem inspiracji, wpływu i motywatorem do bardzo potrzebnych zmian – zaznaczają organizatorzy.

Patronat Honorowy nad Forum Dostępności objęli: Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Polski Związek Firm Deweloperskich, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego, Politechnika Poznańska, Polska Rada Centrów Handlowych, Polska Rada Facility Management, Polski Związek Pracodawców Budownictwa, Stowarzyszenie Architektów Polskich, Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych, Towarzystwo Urbanistów Polskich, Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

W imieniu organizatorów zachęcamy do udziału w konferencji.

Więcej informacji o konferencji: www.forumdostepnosci.com.pl.

Dodaj komentarz