Niepełnosprawna modelka ambasadorką Wrocławskiej Szkoły Rodzenia

Plakat promujący Wrocławską Szkołę Rodzenia dla kobiet z niepełnosprawnością

Agata Roczniak to pierwsza polska modelka na wózku. Zmaga się ona z Rdzeniowym Zanikiem Mięśni (SMA)

Aktualnie, Agata została wybrana ambasadorką Wrocławskiej Szkoły Rodzenia dla Osób z Niepełnosprawnością, którą Fundacja „Potrafię Pomóc” utworzyła we Wrocławiu.

– Być Twarzą niezwykle ważnej inicjatywy, która kryje w sobie tyle emocji… radości, ale i strachu, zaskoczenia i oczekiwania… Robię to dla nas, Kobiet oraz Waszych Partnerów. By dodać Wam otuchy, byście mieli mniej lęku, a więcej wiedzy i pewności, że sobie razem poradzicie – tak o inicjatywie pisze Agata w mediach społecznościowych.

W ramach akcji został nagrany cykl spotów, które są dostępne na profilu Fundacji Potrafię Pomóc i na Youtube.

Oprócz krótkich filmów wideo, dzięki współpracy Fundacji „Potrafię Pomóc” i Agaty Roczniak powstała też informacyjna kampania społeczna, dotycząca szkoły rodzenia, którą przez cały listopad oglądać można na ekranach wrocławskich autobusów i tramwajów. Zachęca do udziału w bezpłatnych zajęciach szkoły rodzenia – rekrutacja wciąż trwa.

Wrocławska Szkoła Rodzenia dla Kobiet z Niepełnosprawnością powstała w tym roku dzięki staraniom Fundacji „Potrafię Pomóc” oraz podjęciu działań w tym zakresie przez prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka i Wydział Zdrowia Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Z warsztatów i konsultacji bezpłatnie skorzystać mogą wrocławianki z niepełnosprawnościami, które są w ciąży lub dopiero rozważają macierzyństwo i ich partnerzy czy też osoby towarzyszące.

Zajęcia zaadaptowane zostały do indywidualnych potrzeb uczestniczek i obejmują: położnictwo, ginekologię, seksuologię, psychologię, pediatrię, fizjoterapię okołoporodową i uroginekologiczną. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne na razie spotkania odbywają się za pośrednictwem Internetu.

Wrocławska Szkoła Rodzenia dla Osób z Niepełnosprawnością to projekt pilotażowy i zadanie finansowane przez Miasto Wrocław. Rekrutacja trwa na bieżąco do grudnia 2020 roku.

Szczegóły i formularze rekrutacyjne znaleźć można w linku: https://potrafiepomoc.org.pl/szkola-rodzenia/

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.