Debata wokół projektu Sztuka w Ciemno

Plakat projektu Sztuka w Ciemno

25 listopada 2020 r. o godzinie 18:00 Centrum Praktyk Edukacyjnych i poznańskie Centrum Kultury Zamek zapraszają na dyskusję wokół projektu „Sztuka w ciemno” zatytułowaną „Sztuka. Nie patrz”.

 

Transmisja z debaty zostanie przeprowadzona na profilu Centrum Praktyk Edukacyjnych na Facebooku.  Powodem do przeprowadzenia dyskusji jest brak w dyskursie publicznym uwagi na doświadczenie sztuki przez osoby z niepełnosprawnościami sensorycznymi. Paneliści poszukają odpowiedzi na pytania: Jaką przyjemność z wędrówki po wirtualnych korytarzach galerii sztuki może mieć osoba z dysfunkcją narządu wzroku? i Czy nie powinniśmy próbować innych kanałów, które udostępnią sztukę osobom niewidzącym? Projekt „Sztuka w ciemno. Cykl zdalnych warsztatów sensualnych” (www.sztukawciemno.pl) realizowany jest  przez Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu. Program ten jest próbą znalezienia odpowiedzi na powyższe pytania. W debacie wezmą udział osoby zaangażowane w powstawanie projektu „Sztuka w ciemno”: Bartek Lis, Magdalena Popławska i Magdalena Skowrońska oraz Robert Więckowski z Fundacji Kultury bez Barier. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Maciejewska.

Spotkanie przetłumaczy symultanicznie na polski język migowy  Karolina Bocian.

Dostęp do dyskusji można będzie uzyskać klikając w link dostępny tutaj.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.