Przejdź do treści

Powiedz stop przemocy i weź udział w ważnej konferencji Uniwersytetu SWPS

Na zdjęciu mała dziewczynka wykonująca dłonią gest oznaczający „stop”

W dniach 26-27 maja w godz. 9:00-16:00 Uniwersytet SWPS w Poznaniu organizuje konferencję „Przemoc wśród dzieci i przemoc wobec dzieci: jak rozpoznać? Jak pomagać?”.

What do i have to do when i want tamoxifen 20 mg price in canada. Beware buy generic clomid tablets online of get azithromycin without prescription shipping or exportation restrictions with the purchase of an american express card in any u.s. Janumet price history is the price history of the janumet cmox stock.

The most common side effects that may occur when you take atarax® include. It is used to treat Forest Grove si puo comprare il viagra in farmacia stomach acidity and heartburn. A new study published in the british journal of pharmacology has shown that valsartan was effective in treating.

Wydarzenie odbywa się w dwóch trybach do wyboru – zdalnym lub stacjonarnym i skierowane zostało do absolwentów studiów wyższych, podyplomowych, przedstawicieli biznesu oraz organizacji pozarządowych, środowiska naukowego, a także wszystkich zainteresowanych prezentowaną problematyką.

Przemoc to bardzo trudny, jednak bez wątpienia również ważny temat.

Z badań wynika, że nawet 40 proc. populacji dzieci i młodzieży w Polsce doświadczyło przemocy psychicznej lub fizycznej ze strony rówieśników albo bliskich dorosłych. Konsekwencje tego obserwujemy zarówno na poziomie jednostkowym, w postaci zaburzenia ich indywidualnego rozwoju psychospołecznego, jak i na poziomie społecznym, w postaci negatywnych zjawisk, takich jak uzależnienia wśród młodzieży, próby samobójcze, zaburzenia psychiczne, przestępczość– czytamy w opisie.

Konferencja poświęcona została formom przemocy, której doświadczają dzieci i młodzież ze strony własnej grupy rówieśniczej, np. w szkole, jak i nadużyć, których kosztem dzieci dopuszczają się niektórzy dorośli.

Podczas konferencji omówione zostaną rodzaje oraz sposoby przeciwdziałania temu zjawisku na każdym etapie życia i funkcjonowania w społeczeństwie.

Będzie mowa na przykład o tak zwanym bullyingu, czyli prześladowaniu rówieśniczym. Poruszona i dogłębnie skomentowana zostanie również coraz bardziej dzisiaj obecna kategoria cyberprzemocy i hejtu w Internecie.

Do wygłoszenia wykładów zaproszona została kadra ekspertów, która przeanalizuje wspomniane zagadnienia zarówno w szerokim ujęciu (przez pryzmat prawnych uwarunkowań ochrony dzieci i młodzieży przed przemocą oraz ogólnopolskich i lokalnych programów przeciwdziałania przemocy), jak również z perspektywy bardziej szczegółowej, prezentując metody, jakie mogą być wdrażane, począwszy od rodzin albo szkół, poprzez dyrekcję, nauczycieli, a także instytucje nadzorujące placówki oświatowe.

Liczymy, że nasza konferencja stanie się nie tylko polem do dyskusji na temat rozpowszechnienia przemocy wobec dzieci w Polsce, ale także, a może przede wszystkim, że będzie głosem w dyskusji o przeciwdziałaniu temu niebezpiecznemu zjawisku – napisali organizatorzy.

W celu wzięcia udziału w wydarzeniu należy w pierwszym kroku wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj.

Z programem dwudniowej konferencji można zapoznać się tutaj.

Dodaj komentarz