Przejdź do treści

Seniorze: z tym przewodnikiem smartfon Ci nie straszny

Centrum Inicjatyw Senioralnych wydało przewodnik technologiczny, wspierający seniorów w obsłudze smartfonu.

Można tam znaleźć wiele informacji i pomocnych wskazówek. Senior nauczy się między innymi jak wysłać sms, sfotografować niezbędny dokument czy nagrać filmik za pomocą swojego telefonu.

Smartfony stanowią stały element codzienności. Nierzadko używają ich również starsi ludzie, przeżywający jesień życia. Jednocześnie, choć tego typu telefony dają sporo opcji i mogą „usprawnić” rzeczywistość – nie wszyscy starsi mieszkańcy Poznania wiedzą, jak się nimi posługiwać. Pomocną dłoń wyciągnęło do nich CIS.

Jako Centrum Inicjatyw Senioralnych od lat zachęcamy do tego, aby przełamywać swoje wewnętrzne bariery i nie bać się korzystać z nowych technologii– komentuje Wojciech Bauer, dyrektor Centrum.

Poznański Przewodnik Cyfrowy jest do tego zaproszeniem. To pierwsza część, która jest poświęcona obsłudze smartfona, w przyszłości mają powstać kolejne i będzie można tym samym zachęcić do oswajania innych cyfrowych urządzeń. Przewodnik jest efektem wielu spotkań z seniorkami i seniorami, które miały miejsce w siedzibie Centrum Inicjatyw Senioralnych.

Poruszamy w nim zagadnienia, które były najczęściej przedmiotem naszych spotkań. Podczas konsultacji cyfrowych uczyliśmy się siebie nawzajem – seniorki i seniorzy obsługi smartfona, a my wrażliwości w zakresie edukacji cyfrowej osób starszych. Dziękujemy za obdarzenie zaufaniem. Teraz taką wiedzą możemy dzielić się z jeszcze większym gronem – dodaje na zakończenie Wojciech Bauer.

Poradnik przeznaczony jest dla wszystkich tych, którzy chcą wejść do wirtualnego świata i odkryć korzyści, jakie daje smartfon. Jest stworzony z myślą o osobach, które rozpoczynają swoją przygodę z korzystania z tego rodzaju telefonów.

Ma on za zadanie krok po kroku przeprowadzić chętnych przez wszelkie meandry Internetu i jednocześnie sprawić, że świat nowych technologii stanie się bardziej osiągalny, co z kolei sprzyja dalszym poszukiwaniom już we własnym zakresie.

Przewodnik można pobrać tutaj.

Dodaj komentarz