Przejdź do treści

Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego

6 października obchodzony jest Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego (World Cerebral Palsy Day).

W tym czasie organizacje reprezentujące osoby z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym (MPD) jednoczą siły, by przybliżyć lokalnemu społeczeństwu, rządzącym oraz parlamentom specyfikę życia z MPD.

W Poznaniu pomysłodawcą takich aktywności jest Stowarzyszenie „Żurawinka”, które dołączyło do ogólnoświatowej koalicji organizacji zrzeszających i wspomagających osoby z MPD, stając się przy tym koordynatorem organizowanych w Polsce wydarzeń związanych z World CP Day.

We współpracy z innymi instytucjami, placówkami medycznymi i oświatowymi „Żurawinka” organizuje w okresie od 2.10 do 9.10 br. cykl aktywności o nazwie: „Poznański Tydzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego 2023” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania.

Kolor zielony, symbolizujący nadzieję, stał się również znakiem rozpoznawczym obchodów Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego. W geście solidarności z osobami z MPD prestiżowe budynki i obiekty na całym globie świecą się w takich barwach. Poznań również przyłącza się do akcji. W tym roku, jak zwykle zapłonie zielone światło dla osób z MPD.

W kolorze nadziei zaświecą na pewno: Galeria Posnania i budynek Arkadii oraz fontanna na placu Wolności. Nie zabraknie także osób, które przyjdą tam z latarkami o 19:15 jednocząc się z ludźmi z MPD.

Cały Happening „Dajemy zielone światło” zajmie około 15 minut i w tym czasie będzie można robić pamiątkowe zdjęcia przy rozświetlonej na zielono fontannie Wolności.

Warto być razem w tym dniu i dać światu zielone światło, pokazując, jak jest nas wielu! W imieniu organizatorów zapraszamy na plac Wolności z mile widzianym zielonym elementem stroju.

Szczegółowy harmonogram wydarzenia można znaleźć tutaj.

Dodaj komentarz