Przejdź do treści

Uczniu: zapisz się na bezpłatne korepetycje i popraw swoje oceny!

Przedmioty ścisłe bez tajemnic dla ucznia? Wzorowy język angielski? Jeśli chodzisz do szkoły i chciałbyś poprawić to i owo w dzienniku lekcyjnym, to świetnie się składa.

W Poznaniu możliwe są bezpłatne korepetycje dla młodych poznaniaków.

Aby z nich skorzystać należy jedynie uczestniczyć w programie „Korki w Mieście”.

„Korki w mieście” to oferta nieodpłatnych lekcji z różnych przedmiotów. Można je odbyć w formie stacjonarnej w Centrum Inicjatyw Rodzinnych przy ul. Ratajczaka 44 lub zdalnie.

Zajęcia prowadzi stała, 20-osobowa kadra, która składa się z doświadczonych pedagogów. Są wśród nich emerytowani oraz czynni nauczyciele, doświadczeni korepetytorzy po kursach pedagogicznych, studenci specjalizujący się w ramach konkretnego przedmiotu oraz zweryfikowani wolontariusze. W korepetycjach mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych klas 4-8. Zajęcia są dla nich okazją do uzupełnienia wiedzy, zwłaszcza z przedmiotów, które czasem sprawiają problem. To także dobra forma nadrabiania zaległości. Zapisać się można na stronie internetowej fundacji. Tam znajduje się interaktywny formularz – czytamy na stronie www.poznan.pl.

Projekt realizuje Fundacja Instytut Rozwoju Aktywności Społecznych. W celu zapisania się na zajęcia należy w pierwszym kroku należy wybrać tryb, w jakim odbywają się korepetycje: stacjonarnie lub online.

Następnie trzeba wyróżnić przedmiot, którego ma dotyczyć nauczanie oraz poziom, na przykład: „matematyka, klasa 5 szkoły podstawowej”. Terminy są publikowane z 7-dniowym wyprzedzeniem, w każdą sobotę, o godz.10:00.

Ostatni ruch to wybranie opcji dati godziny oraz kliknięcie „rezerwuj”.

Pojawi się wówczas formularz kontaktowy, który trzeba wypełnić, wpisując adres mailowy. Na pocztę dotrze potwierdzenie rezerwacji, a godzinę przed zajęciami – link.

Rekrutacja odbywa się w trybie ciągłym, oznacza to, że każdy może zgłosić się na wybrane zajęcia, niezależnie od tego, czy rok szkolny już się zaczął. Grupy są układane w taki sposób, aby odpowiadały poziomowi i rocznikowi uczniów. Ważna jest też kolejność zgłoszeń. Kto pierwszy, ten lepszy!

Zajęcia są realizowane zdalnie za pośrednictwem aplikacji MS Teams lub Zoom. Każdy uczeń powinien zatem zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt.

Dodaj komentarz