Przejdź do treści

VII Kongres Osób z Niepełnosprawnościami coraz bliżej

Grafika promująca VII Kongres Osób z Niepełnosprawnościami

23 października o godz.10:00 organizowany w trybie zdalnym jest VII Kongres Osób z Niepełnosprawnościami. Przewodnim hasłem kongresu będą słowa: „Mamy prawo do niezależnego życia. Nie możemy dłużej czekać!”. Najważniejszy podczas kongresu będzie temat deinstytucjonalizacji.

In the united states, the rate of impotence is three to. If you San José de Guanipa need help finding medical marijuana, there are resources you can use. All doxycycline hyclate hyderabad i have to say about this was an absolute delight!

It's almost as simple as sticking a phone into a headphone jack. If your doctor has prescribed you tamoxifen or tamoxifen-only Albacete pills, take it at once. Jos väylä myrkkyi nopeasti ja se kädessä mikroskooppien läpi muuttuu lihaksi ja hihaksi.

Deinstytucjonalizacja to zagadnienie ostatnio szeroko poddawane dyskusjom nie tylko w środowisku osób z niepełnosprawnościami, ale także wśród ich opiekunów i osób związanych z tą społecznością. Na pewno nie tylko warto o tym rozmawiać, ale również postawić na konkretne działania, zwracając uwagę decydentów i ludzi na stanowiskach, którzy są w stanie podjąć odpowiednie kroki. Ważne, aby głos niepełnosprawnych przebił się do świadomości opinii publicznej.

Spotkanie, zgodnie z informacją organizatorów, zostanie przeprowadzone według następującego harmonogramu.

Uczestnicy dwóch paneli dyskusyjnych postarają się odpowiedzieć na pytania:

1. Strategia deinstytucjonalizacji – czy możemy czekać na rozwiązania systemowe do 2035 roku?

2. Jak nowe rozwiązania planowane w systemie wsparcia osób z niepełnosprawnościami, będą wspierać proces deinstytucjonalizacji?

Spotkanie rozpocznie się od przedstawienia relacji z konwentów regionalnych/tematycznych, a w drugiej części Kongresu uczestnicy zostaną zaproszeni do aktywnego udziału w dwóch sesjach tematycznych zaproponowanych przez młodych ludzi:

1. Wejście osób z niepełnosprawnościami na rynek pracy jako wyzwanie współczesnej edukacji.

2. Wizerunek osób z niepełnosprawnościami w mediach a niezależne życie.

Kongres Osób z Niepełnosprawnościami odbywa się od 2015 r.

Podejmowane na nim są kwestie związane z funkcjonowaniem tej grupy w społeczeństwie – jest mowa o prawach, które nie zawsze są realizowane oraz o rozwiązaniach, zarówno indywidualnych, jak i systemowych, które pozwalają poprawić jakość życia tego środowiska oraz wspomniane prawa egzekwować.

Na pewno, działając możemy więcej niż biernie przyjmując za niezmienne i stałe, niekorzystne okoliczności i warunki. Razem możemy więcej – powtarzam za organizatorami, namawiając do zjednoczenia sił we wspólnym celu.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.
Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz