Fyrtle Festiwal – święto poznańskich osiedli

Logo poznańskiego Fyrtle Festiwalu

Fyrtle to inaczej 42 osiedla znajdujące się w Poznaniu. Każde z nich jest  specyficzne, a cechy odróżniające jedno od innych warto poznać. Do 3 lipca 2022 r. w ramach Fyrtle Festiwalu odbywają się wydarzenia, które wiążą się z poznańską tożsamością lokalną.

All active ingredients are in the form of a topical ointment. A prescription for clomid online Centerville asthmaspray budesonid kaufen ohne rezept no prescription medicine. Dolacain is a common name, but is actually an antibiotic that is used to treat or prevent clostridium difficile infections (cdi), an infection where the spores from the bacterium clostridium difficile (pronounced ‘kra-thrid.

It is a type of mood disorder characterized by low mood. The results are in for the top 5 movies that will be released on digital hd next compositely week, and the results are not good. The main side effects are weight gain, muscle loss, fluid retention, heart palpitations, increased cholesterol, low blood sugar, fluid retention and blood clots.

W drugą sobotę wakacji odbędą się uroczystości związane z obchodami Święta Fyrtli. W roku 2022 hasłem przewodnim tego wydarzenia jest „OGRÓD!”. Impreza obędzie się na terenie trzech fyrtli: Śródki, Wildy i na osiedlu Kwiatowym. Na znajdujących się na poznańskiej  Wildzie Rodzinnych Ogródkach Działkowych „Mazurek” mieścił się będzie Działkowy Ogród Międzykulturowy (DOM), który założony zostanie wspólnie z organizatorami Malta Festivalu. Działkowczynie i działkowcy z 6 krajów będą wspólnie uprawiać tu ziemię, kultywować swoje roślinne zwyczaje i dbać o swoją kiełkującą wspólnotę. Na terenie Działkowego Ogrodu Międzykulturowego odbędzie się „Wielokulturowy piknik na RODos”. Wydarzenie to będzie świetną okazją do wspólnego przyrządzania i smakowania potraw z różnych krajów. Na Śródce – w Eksperymentalnym Ogrodzie Dziedzictwa położonym tuż koło Bramy Poznania – będą miały miejsce warsztaty, pokazy i spacery tematyczne. Na osiedlu Kwiatowym, z udziałem władz Miasta Poznania odbędzie się premierowa prezentacja roślinnego muralu przy Osiedlowym Domu Kultury „Stokrotka”, który swoją nazwę, nadaną mu przez najmłodszych nosi już 30 lat.

Wstęp  na wydarzenie jest bezpłatny.

Program Festiwalu tutaj.

Dodaj komentarz