Przejdź do treści

Gala Finałowa Konkursu LODOŁAMACZE 2022

Plakat promujący galę XVII edycji konkursu lodołamacze

6 października 2022 r. o godz. 15:00 w Sali Wielkiej na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się Gala Finałowa Konkursu LODOŁAMACZE 2022.

Laureaci Lodołamaczy to firmy, instytucje i organizacje przełamujące stereotypy i uprzedzenia. To pracodawcy otwarci na potrzeby osób niepełnosprawnych, których przedsiębiorstwa dały szansę swoim pracownikom na pracę i rozwój. W ich firmach osoba z niepełnosprawnością jest pełnosprawnym pracownikiem zaangażowanym we wspólne budowanie sukcesu firmy.

W tym roku podczas XVII edycji Kampanii Społecznej Lodołamacze uhonorowani zostaną Laureaci w 9 kategoriach:

Zatrudnienie chronione

Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa

Otwarty rynek pracy

Instytucja

Dziennikarz bez barier

Przyjazna przestrzeń -dostępność cyfrowa

Zdrowa Firma

Super Lodołamacz

Lodołamacz Specjalny

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser-Dudy

Prowadzenie Gali : Agata Konarska

Program Gali:

– Przemówienie Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy

– Występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego – w repertuarze Zespołu odnaleźć można wszelkie gatunki i style muzyczne, które zachwycą najbardziej wymagających odbiorców – zarówno tych starszych jak i młodszych. W skład Zespołu wchodzą: soliści, chór, balet, orkiestra symfoniczna i orkiestra koncertowa. Wyjątkowym znakiem rozpoznawczym Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego są kostiumy sceniczne, które w większości stanowią kopie autentycznego umundurowania historycznego: od wojów Mieszka I poprzez „skrzydlatą” husarię Jana III Sobieskiego do czasów współczesnych. Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego cieszy się ogromnym powodzeniem i uznaniem w kraju i za granicą. Zespół odbył ponad 200 tournée. Wszystkie występy Zespołu są gorąco oklaskiwane przez publiczność i komplementowane przez krytyków muzycznych za kunszt i maestrię wykonania

– Wręczenie statuetek LODOŁAMACZE 2022

– Występ Basi Gąsienicy Giewont – urodzona w Zakopanem wokalistka, songwriterka, aktorka teatralna i musicalowa, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale wokalnoaktorskim. Laureatka licznych, prestiżowych Festiwali, zarówno polskich, jak i międzynarodowych. 2022 jako jedna z najlepszych wokalistek w Polsce, została zaproszona przez Adama Sztabę do nagrania piosenki „ Mamy siebie ”, z której dochód został przeznaczony na pomoc dla Ukrainy. Laureatka tegorocznego konkursu „Debiuty” podczas 59. KFPP Opole 2022. Jej najnowszy singiel NIE BEDE

– Wręczenie statuetek LODOŁAMACZE 2022

– Występ Zespołu UnMute – zespół UnMute tworzy pięcioro głuchych artystów: Magdalena Wdowiarz, Julia Kramek, Alina Jagodzińska, Zuzanna Szymańska i Jakub Stanisławczyk. Formacja rozpoczęła swoją karierę od debiutanckiego singla „Głośniej niż decybele”, który ukazał się we wrześniu 2021 roku. Grupa tworzy teksty w polskim języku migowym, a ich twórczość wymyka się typowym definicjom i gatunkom muzycznym. Misją zespołu UnMute jest promowanie kultury osób głuchych, równości i inkluzywności oraz walka ze stereotypami na temat osób mających problemy ze słuchem. Słowo „UnMute” oznacza po polsku „wyłączyć wyciszenie”

– Wręczenie statuetek LODOŁAMACZE 2022

– Występ Natalii Kukulskiej – to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek. Autorka tekstów i współautorka muzyki. Natalia Kukulska już jako dziecko osiągnęła dużą sławę.Album „Światło” z 1996 r. potwierdził, że córce Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego po prostu pisana jest kariera muzyczna. Na przestrzeni lat wydała wiele płyt, które pokryły się złotem i platyną. Na nowej płycie wykonuje utwory Chopina w zupełnie nowej odsłonie, a do tego jest autorką połowy tekstów. Obok niej, za warstwę liryczną odpowiadają cenione autorki i artystki, które wokalista zaprosiła do tego projektu. Są to: Mela Koteluk, Kayah, Gaba Kulka, Natalia Grosiak (Mikromusic) i Bovska.

Organizatorzy zapraszają wszystkie osoby z niepełnosprawnością na „Warsztaty fotograficzne”, które odbędą się o godzinie 14:30 na Dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie. Doświadczony Fotograf opowie o działaniu aparatu i technikach fotografowania, wpływie światła na fotografię, zasadach kompozycji i budowania obrazu. Z warsztatów każdy uczestnik wróci bogatszy o moc wrażeń i niezliczoną liczbę kadrów, które w pełni oddadzą klimat Zamku Królewskiego.

Dodaj komentarz