I Ty możesz pomóc!

Plakat promujący akcję Poznań - szyjemy maseczki

W dobie panującej pandemii koronawirusa, każdy z nas może pomóc personelowi poznańskich szpitali i służb publicznych dołączając do akcji „Szyjemy maseczki”.

Jest to inicjatywa społeczna. Osoby biorące udział w przedsięwzięciu  nie czerpią żadnych zysków z wyprodukowanych maseczek. Szpitale i służby publiczne otrzymują je za darmo.

By wziąć udział w akcji należy dołączyć do grupy na Facebook’u. Poznańskie przedsięwzięcie jest jedną z największych inicjatyw tego typu w naszym kraju.

Nad akcją kontrolę sprawuje poznański Sanepid. Maseczki należy szyć zgodnie z wytycznymi i dostarczać do siedziby Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

Działająca w ramach Stowarzyszenia Na Tak „Taka Mydlarnia” przygotowuje piękne i pachnące mydełka, które każdy z wolontariuszy otrzyma w podziękowaniu za przygotowane maseczki.

Pracownia Ekonomii Społecznej „Ładne Rzeczy” w imieniu Miasta Poznania jest odpowiedzialna za logistykę całego przedsięwzięcia.

Więcej wiadomości o akcji, wytyczne dotyczące tego jak przygotować maseczkę można uzyskać pisząc wiadomość do administratorów grupy na Facebook’u. Link dostępny jest tutaj.