IX edycja akcji „Opatrunek na Ratunek”

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” zbiera środki opatrunkowe, które posłużą w misyjnych szpitalach i przychodniach.

Najbardziej potrzebne są:

– bandaże, gazy, plastry, rękawiczki jednorazowe, nożyczki, maści i środki odkażające.

– drobny sprzęt medyczny: glukometry z paskami, termometry bezrtęciowe, ciśnieniomierze.

Zbierane są też pieluchomajtki i pieluchy które wysyłane są do szpitali w Libanie.

Każdego dnia do Fundacji „Redemptoris Missio” docierają prośby od polskich misjonarzy, którzy potrzebują środków opatrunkowych. Każdego dnia prowadzone przez polskich misjonarzy szpitale i przychodnie przyjmują tysiące chorych. To właśnie tam szukają pomocy osoby, które w afrykańskim buszu szczególnie narażone są na zranienia, oparzenia i skaleczenia.

Życie w surowych, afrykańskich warunkach jest bardzo wymagające. W takich warunkach bardzo łatwo o otarcia i rany. Tam nikogo nie dziwi widok dzieci idących do szkoły z maczetą (uczniowie na przerwach karczują trawę wokół budynków szkolnych, aby nie stanowiła łatwego miejsca schronienia dla węży i innych jadowitych zwierząt). Dzieci bawiące się obok paleniska często ulegają poparzeniom gotująca się na nim potrawą. To niejedyne zagrożenia jakie na nie czyhają, biegające na boso maluchy są bardzo często pokąsane przez pchły piaskowe, które wgryzając się w skórę pozostają w niej miesiącami – jest to niezwykle bolesne, a rozdrapywane przez dzieci rany często ulegają nadkażeniom. Najtrudniej i najdłużej goją się rany odniesione w wyniku ataku krokodyla. Środki opatrunkowe przydają się również naszym lekarzom, którzy wyjeżdżają do pracy w tropiku. Bandaż, który w Polsce kosztuje około 50 groszy na miejscu jest na wagę złota i bardzo często zwyczajnie ratuje ludzkie życie.

To już IX edycja akcji „Opatrunek na Ratunek”. W trakcie poprzednich zebrano ponad 20 ton opatrunków, który pomogły dziesiątkom tysięcy chorych.

Paczki ze środkami opatrunkowymi można przysyłać na adres Fundacji

Redemptoris Missio”

ul. Ostatnia 14

60-163 Poznań

Wolontariusze Fundacji przepakują paczki do kontenera według zamówień składanych przez misjonarzy.

Jeśli ktoś zechce wesprzeć Akcję finansowo, może to zrobić przez stronę Fundacja, klikając w link:

https://redemptorismissio.org/produkt/opatrunek-na-ratunek/

Zdjęcie, kobieta opatrywana przez polską misjonarkę

Zdjęcie, dziecko podczas mierzenia temperatury elektronicznym termometrem

Starsza kobieta po operacji z przyłożonym do oka opatrunkiem

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.
Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz