Przejdź do treści

20 urodziny Fundacji PODAJ DALEJ

Przygotowania do spektaklu Integracyjnego Teatru PODAJ DALEJ trwały od wielu tygodni i były możliwe dzięki wsparciu Miasta Konin.

Premiera spektaklu 26 lutego 2024 uświetniła początek jubileuszu 20-lecia Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ.

Przedstawienie było niespodzianką nie tylko dla zaproszonych gości, ale również uczestników, wolontariuszy i pracowników Fundacji. Integracyjny Teatr PODAJ DALEJ wystąpił w kilku odsłonach, aby pokazać historię od czasów działalności Patrona Śp. Doktora Piotra Janaszka i obozów harcerskich w Mielnicy, do czasu realizacji projektów takich jak mieszkania treningowe, szkolenia szybowcowe, paralotniowe, czy wsparcie dla niepełnosprawnych uchodźców z Ukrainy.

Wzruszające występy aktorów z niepełnosprawnością prowadzonych przez Joannę Janikowską to był piękny początek spotkania. Oczywiście nie mogło zabraknąć wspaniałego tortu, kilkakrotnie odśpiewanego 100 lat, a także hymnu PODAJ DALEJ, który zaśpiewali wszyscy.

„PODAJ DALEJ tak mówili nam, więc podajemy i ZMIENIAMY ŚWIAT” – niosło się po sali.Były serdeczne przemówienia, życzenia od serca, kwiaty, prezenty i wspomnienia. Wśród gości byli zarówno uczestnicy, ich rodziny, wolontariusze, pracownicy, ale również darczyńcy i sympatycy – po prostu wielka Rodzina PODAJ DALEJ.

„Ogromnie cieszymy się z tej potężnej dawki pozytywnej energii, którą dzisiaj otrzymaliśmy. To dodaje siły, motywacji, uskrzydla! To też pokazuje, że idziemy właściwą drogą, w dobrym kierunku. Zawsze staramy się, aby nasze pomysły były odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania osób z niepełnosprawnością. Tajemnicą sukcesu jest to, że pracujemy nie tylko DLA nich, ale WSPÓLNIE Z nimi. Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem, wspieramy w przezwyciężaniu własnych słabości, pomagamy zamienić słowa „nie mogę” w „zrobię to!” i pozwalamy uwierzyć, że niepełnosprawność nie może być przeszkodą do realizacji planów i marzeń.  W zespole ponad 1/3 osób to osoby z niepełnosprawnością, które najlepiej wiedzą co i jak powinniśmy robić. Mamy wielkie szczęście do ludzi, bo przecież Fundacja to ludzie i ci w środku, i ci którzy nas otaczają, wspierają, dopingują”.

26 lutego 2004 to dzień rejestracji Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ.

To początek jubileuszu Fundacji PODAJ DALEJ. W kwietniu odbędzie się Bal Marzeń Fundacji PODAJ DALEJ, a jesienią Gala Jubileuszowa.

#urodzinyPodajDalej.

Każdy może „podawać dalej” i wspierać Fundację. Aby przekaż 1,5% podatku, wystarczy do formularza PIT wpisać numer KRS 0000 197 058.

Aby zostać stałym Darczyńcą można wpłacić dowolną darowiznę na konto: 78 1050 1735 1000 0024 2547 0123.

Zdjęcie w nagłówku: R B R fotografia Rudowicz.

Autorem zdjęć prezentowanych poniżej jest: R B R fotografia Rudowicz:

Zdjęcie, Spektakl PODAJ DALEJ 1.

Zdjęcie, Spektakl PODAJ DALEJ 2.

Zdjęcie, Spektakl PODAJ DALEJ 3.

Zdjęcie, Spektakl PODAJ DALEJ 4.

Zdjęcie, Spektakl PODAJ DALEJ 5.

Zdjęcie, Spektakl PODAJ DALEJ 6.

Zdjęcie, Spektakl PODAJ DALEJ 7.

Zdjęcie, Spektakl PODAJ DALEJ 8.

Zdjęcie, Spektakl PODAJ DALEJ 9.

Zdjęcie, Spektakl PODAJ DALEJ 10.

Zdjęcie, Spektakl PODAJ DALEJ 11.

Dodaj komentarz