Przejdź do treści

Cyrkuluj książeczko

Inicjatywa zatytułowana „Cyrkuluj książeczko” jest to coroczna zbiórka książek dla dzieci organizowana przez Centrum Handlowym Auchan „Komorniki” we współpracy z fundacją „Już pomagam”. Tegoroczna edycja przedsięwzięcia zakończy się 31 stycznia 2023 r.

Czytanie nie tylko pozytywnie wpływa na wyobraźnię i kreatywność. Czynność ta pomaga również oderwać się od codziennych zmartwień. Jest to bardzo potrzebne dzieciom, które przebywają w szpitalach, domach dziecka czy też placówkach pogotowia opiekuńczego. Z myślą o nich co roku organizowana jest zbiórka książek pod patronem jest Henryki Krzywonos-Strycharskej.

Przekazywane książki niekoniecznie muszą być nowe, ważne jednak, by były w dobrym stanie i mogły nadal służyć dzieciom. Bajki, powieści, poezję dziecięcą, lektury szkolne czy ilustrowane albumy zebrane w trakcie akcji w Centrum Handlowym Auchan Komorniki zostaną ofiarowane wybranym oddziałom dziecięcym szpitali, domom dziecka, pogotowiu opiekuńczemu, szkołom podstawowym i specjalnym oraz bibliotekom publicznym. Dzięki akcji potrzebujące dzieci będą miały ułatwiony dostęp do świata literatury. Wystarczy przywieźć książki do Centrum Handlowego Auchan „Komorniki” przy ulicy Głogowskiej 432 w Poznaniu i włożyć je do specjalnie oznaczonej skrzyni, która w pasażu galerii będzie dostępna do 31 stycznia 2023 roku.

Dodaj komentarz