Przejdź do treści

Film „Johnny” dostępny z audiodeskrypcją w krakowskim kinie

Zdjęcie, kadr z filmu „Johnny”

Scenariusz filmu „Johnny” powstał w oparciu o historię księdza Jana Kaczkowskiego. To opowieść, w której nie brak patosu, ale także zabawna komedia o dwóch postaciach, których światy skrzyżowały się.

Debiutujący reżyser Daniel Jaroszek stara się uchwycić fenomen polskiego duchownego  – człowieka, który pomimo własnych wyzwań zdrowotnych w pełni oddawał się pomocy innym.

Głównym bohaterem filmu jest Patryk Galewski (Piotr Trojan) – chłopak, który nie miał łatwego startu w życiu. Skazany za włamanie na prace społeczne, trafia do puckiego hospicjum, gdzie poznaje wspomnianego kapłana.

Poprzez jego losy, możemy przyjrzeć się Janowi Kaczkowskiemu. Jest to opowieść w opowieści, gdzie każdy z nas może odnaleźć dla siebie coś innego.

Warto obejrzeć, bo film dostępny jest również dla osób z niepełnosprawnością wzroku.

Audiodeskrypcja do filmu „Johnny” dostępna jest w Krakowie w salach Kina Pod Baranami, przy Rynku Głównym 27. Nie ma możliwości skorzystania z niej w sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki (ul. Rajska 12, piętro -1).Audiodeskrypcja dostępna jest za pomocą aplikacji AudioMovie, którą można pobrać bez opłat:

na IOS: https://apple.co/3SFHkVV

na Androida: https://bit.ly/3dnDD6S

Dobra rada jest taka, by zainstalować aplikację przed przyjściem do kina. W celu skorzystania z audiodeskrypcji do filmu, trzeba wziąć ze sobą telefon oraz słuchawki.

Dodaj komentarz