Przejdź do treści

Grimm

Grafika promująca spektakl Grimm

26 listopada 2020 r. o godzinie 18:30 w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek przy ulicy święty Marcin 80/82 w Poznaniu odbędzie się spektakl Teatru Pod Fontanną zatytułowany „Grimm”.

 

Reżyserem przedstawienia jest Janusz Stolarski. Spektakl oparty jest na książce „Bracia Grimm. Wszystkie baśnie i legendy”, która ukazała się w Polsce w tłumaczeniu Rozalii Skiby. Część z opowieści prezentowanych przez aktorów na scenie to autorskie interpretacje baśni braci Grimm. Bajki te opowiedziano potocznym językiem, jednak nic nie straciły ze swego piękna. Na scenie podczas przedstawienia stać będzie stół będący pojemną metaforą spotkania z drugim człowiekiem i przekazywania mu wiedzy i opowieści ustnej.

Przedstawienie odbędzie się w ramach projektu Teatr Powszechny realizowanego przez poznańskie Centrum Kultury Zamek.

Bilety na spektakl w cenie 15 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy) można nabyć tutaj.

Miejmy nadzieję, że obowiązujące w Poznaniu obostrzenia sanitarne zostaną zniesione, pokonamy wirusa i spektakl będzie mógł odbyć się normalnie. 

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.