Instalacja „Miłość totalna” w Zamku

Plakat promujący instalacje Miłość Totalna

Przypominamy, że do 2 stycznia 2022 roku w Holu Wielkim Centrum Kultury „Zamek” przy ulicy św. Marcin 80/82 w Poznaniu oglądać można instalację dźwiękowo-fotograficzną „Miłość totalna”.

„Miłość totalna” to wystawa podejmująca tematykę więzi rodzinnych. Słowo „rodzina” kojarzone jest miłością, ciepłem, wzajemnym udzielaniem sobie wsparcia. W wyobrażeniach wielu osób członkowie rodziny jedzą posiłki przy wspólnym stole, śmieją się, opowiadają, jak spędzili miniony dzień. Czasem jednak rzeczywistość różni się od iluzji przedstawianej w opowieściach, książkach czy mass mediach. Instytucja rodziny, będąca dla jednych celem nadrzędnym, dla innych jest ciężarem i zbędnym balastem. Często rodzina decyduje się na zerwanie kontaktów z członkami, którzy do niej „nie pasują”.

Szczęśliwie  nie zawsze tak się dzieje. Istnieją rodziny,  w których pomimo przeciwności panują wzajemny szacunek, troska i wsparcie, nawet pomimo braku pokrewieństwa. Podczas wystawy o budowaniu rodzinnych więzi i nadawaniu instytucji rodziny nowych definicji opowiadają Agu, Ania, Ola, Tomek, Paulina, Agata, Asia, Aleks, Karolina i Marcin.

Ekspozycję oglądać można bezpłatnie.

Więcej informacji o wystawie znajduje się tutaj.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.
Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz