Przejdź do treści

Kod dostępu. Rozmowy o kulturze, która nie wyklucza

Plakat promujący konferencję Kod dostępu. Rozmowy o kulturze, która nie wyklucza

25 listopada 2019 r. w godz. 10:00 – 17:00 w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek w Poznaniu przy ulicy Święty Marcin 80/82 odbędzie się wydarzenie zatytułowane „Kod dostępu. Rozmowy o kulturze, która nie wyklucza”.

Interdyscyplinarna konferencja „Kod dostępu” dotyczyć będzie przyszłości kultury. Będzie ona podsumowaniem 9-letniego projektu społeczno-edukacyjnego 5 zmysłów. Jego głównym zadaniem było zwiększenie dostępności do wydarzeń kulturalnych dla osób z niepełnosprawnościami. Do udziału w konferencji organizatorzy zaprosili przedstawicieli instytucji kultury i organizacji pozarządowych, niezależnych artystów i działaczy społecznych zaangażowanych w pracę na rzecz włączania niepełnosprawnych do społeczeństwa. Podczas konferencji odbędą się trzy panele dyskusyjne, w których prelegenci podzielą się swoją wiedzą i spostrzeżeniami. Dyskusje będą dotyczyły projektowania oferty kulturalnej dostępnej dla wszystkich odbiorców oraz obecności osób z niepełnosprawnościami w sferze społecznej i artystycznej.

Konferencja „Kod dostępu” ma ogólnopolski charakter. Organizatorom zależało na zgromadzeniu jak największej liczby przedstawicieli poznańskich i wielkopolskich podmiotów zajmujących się kulturą i edukacją, aby wspólnie wypracować długofalowe rozwiązania przeciwdziałające kulturalnemu wykluczeniu.

Głównym założeniem konferencji jest stworzenie platformy konsultacyjnej. Ma ona wpłynąć na komunikację pomiędzy podmiotami i pomóc w znalezieniu rozwiązań bieżących problemów.

Podczas wydarzenia uczestnicy będą dyskutować o przyszłości edukacji kulturalnej i społecznej. Na konferencji poruszone zostaną tematy niwelowania barier komunikacyjnych, infrastrukturalnych, ekonomicznych i społecznych.

Konferencja adresowana jest do pracowników instytucji i organizacji kultury, członków samorządów terytorialnych, instruktorów placówek terapii zajęciowej, osób z niepełnosprawnościami, artystów oraz wszystkich osób zainteresowanych.

Na wydarzenie obowiązują zapisy. Link do strony rejestracyjnej tutaj.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.