Przejdź do treści

MEGOGO bez barier – filmy w PJM oraz z audiodeskrypcją

Zdjęcie, logo MEGOGO na ekranie telewizora

MEGOGO –Międzynarodowy serwis medialny oddał do użytku specjalną zakładkę dla osób z niepełnosprawnościami – MEGOGO bez barier. Aktualnie na portalu można oglądać filmy w polskim języku migowym oraz z audiodeskrypcją.

W ofercie jest obecnie już 44 filmów przetłumaczonych na polski język migowy i 52 z audiodeskrypcją.

– Zgodnie z danymi w Polsce żyje około 500 tys. osób niesłyszących. Szacuje się także, że w naszym otoczeniu może znajdować się aż 100 tys. ludzi niewidzących oraz jeszcze więcej słabowidzących.

To spora liczba, a zgodnie z misją firmy Megogo każdy powinien mieć dostęp do rozrywki rzetelnej jakości. Dlatego przełamujemy bariery, które to uniemożliwiły – twierdzi Artur Paсula, CEO MEGOGO Polska.

Wśród dostępnych obrazów filmowych znajdują się takie produkcje, jak: „Zombie Express”, „Jak zostać kotem”, „Zimna wojna”, „W labiryncie”, „Pianista” i wiele innych.

Pełną listę można znaleźć tutaj.

Zespół MEGOGO pracował nad uruchomieniem MEGOGO bez barier przez ponad pół roku badając temat i potrzeby oraz pozostając w kontakcie z organizacjami.

Jako międzynarodowa firma mamy pewne doświadczenie w tej dziedzinie na rynkach, na których działamy, i ważne było dla nas, aby zagłębić się w potrzeby polskich odbiorców. Okazało się, że istnieje zapotrzebowanie na tłumaczenia na język polski. Nasza inicjatywa społeczna ma na celu stworzenie możliwości oglądania najlepszych światowych treści. Zaczynamy od niewielkiej liczby, ale będziemy dążyć do udostępnienia jak największej liczby filmów z tłumaczeniem na język migowy, tak aby każdy czuł się komfortowo. Planujemy dodawać nowe filmy, a także zapewniać tłumaczenie na język migowy przedstawień teatralnych, wycieczek itp. Będziemy śledzić zapotrzebowanie i opinie społeczności. Bieżące informacje będziemy zamieszczać na naszych kanałach mediów społecznościowych – podsumował Artur Paсula.

Treści można oglądać na telewizorach Smart TV, w Internecie, na smartfonach i dekoderach, w domu lub w podróży.

Firma MEGOGO rozpoczęła działalność na polskim rynku dopiero zimą 2023 roku. MEGOGO oferuje użytkownikom katalog kanałów online, a także filmy i seriale VOD.

W tym czasie usługa transmitowała również na wyłączność szereg wydarzeń sportowych.

Świetny pomysł i niewątpliwie bardzo potrzebna inicjatywa. Dostępność należy się wszystkim.

Dodaj komentarz