Muzeum Rolnictwa w Szreniawie częściowo dostępne

Logo Narodowego Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie

Od najbliższej soboty 21 listopada 2020 r. Narodowe Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie udostępni dla zwiedzających wszystkie ekspozycje zewnętrzne dostępne na terenie placówki.

Jest to zgodne z obowiązującymi zaostrzeniami sanitarnymi. Muzeum wychodzi w ten sposób naprzeciw oczekiwaniom zwiedzających. Do ich dyspozycji będą między innymi tereny parku muzealnego i folwarku. Będzie można zobaczyć wiatę z maszynami rolniczymi, skansen pszczelarski, wydzielone pomieszczenia zwierząt gospodarskich i zagrodę ze zwierzętami. Będzie także możliwość skorzystania z oferty gastronomicznej na wynos. We wszystkie soboty wstęp na teren placówki jest bezpłatny.  Koszt wstępu na teren placówki w pozostałe dni to cena biletu spacerowego. Jest to kwota w wysokości 5 zł od osoby. Należy pamiętać o tym, że  dzieci w wieku do 7 lat wchodzą na teren Muzeum w towarzystwie opiekunów bezpłatnie.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.