Aplikacja Smart City Poznań wesprze seniorów

Na zdjęciu ręka trzymająca telefon. Ikony „wychodzą” z ekranu

W aplikacji Smart City Poznań dostępny jest obecnie nowy rodzaj powiadomień pod hasłem – „seniorzy”. Te wiadomości są adresowane do najstarszych mieszkańców naszego miasta i obejmują wszelkie akcje i wydarzenia dla nich organizowane. Przygotowuje je Centrum Inicjatyw Senioralnych.

Dzięki pobraniu bezpłatnej aplikacji na swój telefon w stronę osoby starszej będą kierowane powiadomienia o dostępnym wsparciu w mieście czy projektach, programach i wydarzeniach dedykowanych poznańskim seniorom.

Poza kategorią „seniorzy”, aplikacja wysyła także powiadomienia w innych podgrupach: „alarmy”, „bezpieczeństwo”, „awarie”, „osiedla”, „powietrze” oraz „transport”.

Każdy, w zależności od tego, co mu jest potrzebne sam decyduje, jakiego rodzaju treści chce mieć udostępniane.

Smart City Poznań umożliwia też zgłaszanie zdarzeń na straż miejską.

Aplikacja pozwala również na udział w ankietach i sondażach, tworzonych przez jednostki miejskie oraz rady osiedli. Dzięki aplikacji użytkownik dwoma kliknięciami może skontaktować się z Infolinią Miasta – Poznań Kontakt, dostępną od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-20.00.

Aplikacja nie wymusza podawania szczegółowych danych osobowych – do rejestracji i swobodnego z niej korzystania wystarczy adres poczty elektronicznej. Jest też bardzo prosta w użytkowaniu, a jej instalacja zajmuje dosłownie chwilę. Aplikacja została przygotowana na dwa systemy iOS i Android.

Aplikacja jest dostępna w Google Play oraz AppStore.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.