Przejdź do treści

Nowości w Bibliotece Raczyńskich

Zdjęcie, stos kilku książek, otwarta lektura na górze

Na jakie nowości mogą liczyć czytelnicy Biblioteki Raczyńskich w 2023 roku?

Już teraz wiadomo, że wkrótce ruszą stare i lubiane „Wtorki dla seniora”, a także zawita nowatorski cykl spotkań dla młodych. Z myślą o fanach architektury szykowana jest niespodzianka pod tajemniczą nazwą „Czytanie przestrzeni”.

Mowa tutaj o cyklu prelekcji na 2023 rok, który startuje z początkiem stycznia. Będzie poświęcony blaskom i cieniom współczesne jurbanistyki. Uczestnicy comiesięcznych spotkań przyjrzą się przestrzeniom, które zamieszkują i z których korzystają, aby wspólnie odczytać ukrytą w nich symbolikę.

Pierwsze spotkanie (10 stycznia) ma odnosić się do bibliotek. Użytkownicy mają wobec nich coraz to nowe oczekiwania, a architekci prześcigają się w pomysłach, jaką drogą uczynić spotkanie z książką jeszcze bardziej wyjątkowym doświadczeniem.

Podczas wydarzenia będzie można prześledzić historię bibliotek, sprawdzić, jak rozwijała się ich typologia poprzez całe stulecia oraz przyjrzeć się najciekawszym współczesnym realizacjom.

Już 24 stycznia (wtorek) o godz.18.00 każdy będzie mógł sprawdzić, co czyta Poznań. Które książki najchętniej wybierają dzieci, które dorośli i na ile dostęp do nowości w formie cyfrowej wpływa na wybory lektur?Czy „Mitologia” Parandowskiego ponownie będzie w bibliotecznym TOP 10? Gośćmi spotkania będą Katarzyna Kamińska, dyrektorka Biblioteki Raczyńskich, Małgorzata Grupińska-Bis, dyrektorka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu oraz Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi – czytamy na stronie www.poznan.pl.

W styczniu na czytelników czekają również kolejne eventy w filii sztuki, spotkania autorskie i zajęcia dla dzieci w czasie ferii.

Z kolei w lutym biblioteka zaprosi czytelników na spotkania Klubu Książki oraz zaproponuje nowy cykl dla młodzieży.

Pracownicy placówki przypominają przy tym, że w każdym roku ważność konta bibliotecznego musi zostać przedłużona. Można to zrobić osobiście lub telefonicznie.

Do czasu przedłużenia nie ma możliwości sprawdzania konta bibliotecznego za pośrednictwem Internetu, a także zamawiania książek do książkomatu, odbierania ich czy dokonywania zwrotu.

Szczegóły w kalendarium: www.bracz.edu.pl.

Dodaj komentarz