Przejdź do treści

Obrazy wrażliwe – Dumni i wściekli

Plakat promujący projekcję filmu Nie ma nas w domu

3 września 2019 r. o godzinie 18:00 w Kinie Pałacowym mieszczącym się przy ulicy Święty Marcin 80/82 w Poznaniu odbędzie się projekcja filmu „Dumni i wściekli”.

Pokaz będzie częścią cyklu zatytułowanego „Obrazy wrażliwe”. Bohaterowie filmu walcząc o swobody obywatelskie i widoczność istotnych dla nich spraw w przestrzeni publicznej rozpoczęli tworzenie komityw. Dziś, w świecie uporczywie rosnących skrajnie prawicowych postaw, charakteryzujących się wrogim nastawieniem do inności, bycie razem oraz samoorganizacja mogą stanowić antidotum i zmieniać otaczający nas świat.

Osobom z niepełnosprawnością wzroku Organizatorzy zapewniają asystę w poruszaniu się w przestrzeni CK ZAMEK oraz w dotarciu do budynku z najbliższego otoczenia. Potrzebę otrzymania wsparcia należy zgłosić za pomocą adresu poczty elektronicznej: e.banaszek@ckzamek.pl.

Każdej osobie z niepełnosprawnością może towarzyszyć jedna osoba wspierająca, której przysługuje nieodpłatna wejściówka.

Organizatorem cyklu pokazów filmowych „Obrazy wrażliwe” jest Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu. Cykl ten realizują Kino Pałacowe i Centrum Praktyk Edukacyjnych, przy wsparciu Fundacji Mili Ludzie oraz Towarzystwa Tłumaczy i Wykładowców Języka Migowego GEST.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.