Przejdź do treści

Pożegnanie z Galerią Sztuki Europejskiej. Oprowadzenie z cyklu Mamy to u Siebie

W najbliższą sobotę, dnia 6 lipca 2024 r. o godzinie 12:00 Muzeum Narodowe w Poznaniu zaprasza na oprowadzanie po Galerii Sztuki Europejskiej, zamykające serię wydarzeń dotyczących bogatej kolekcji sztuki europejskiej przechowywanej w tej placówce, której towarzyszyło hasło „Mamy to u Siebie”.

Oprowadzenie to ostatnia szansa by zobaczyć wyjątkowe dzieła sztuki znajdujące się w muzealnym Gmachu Głównym, przed jego remontem. Muzeum Narodowe w Poznaniu szczyci się niezwykłą kolekcją sztuki europejskiej. Obejmuje ona między innymi dzieła mistrzów niderlandzkich, a w tym obrazy Quentina Massysa i Joosa van Cleve. W Galerii Sztuki Europejskiej można oglądać również malarstwo flamandzkie i holenderskie, a istotnymi elementami tej części poznańskiej kolekcji są wspaniałe dzieła Jana van Goyena i Salomona Ruysdaela. W Muzeum Narodowym w Poznaniu można  podziwiać również malarstwo włoskie, reprezentowane przez obrazy namalowane przez słynną Sofonisbę Anguissolę, Bronzina, Belliniego i Strozziego. Malarstwo hiszpańskie reprezentują arcydzieła Zurbarána, Ribery i kręgu Velázqueza.

W trakcie spaceru osobom zwiedzającym obrazy zaprezentuje Pani Kinga Sibilska z Działu Edukacji Muzeum Narodowego w Poznaniu.

Ceny wejściówek:

  • 20 zł – bilet normalny,
  • 13 zł – bilet ulgowy,
  • 1 zł – bilet dla uczniów i studentów,
  • dzieci poniżej 7 roku życia – wstęp bezpłatny.

Bilety można nabyć w kasie znajdującej się w Muzeum oraz on-line, po kliknięciu w link: https://tobilet.pl/muzeum-narodowe-w-poznaniu.html.

Dodaj komentarz