Pyrkon przeniesiony na początek lipca

To znakomita informacja dla zagorzałych fanów fantastyki! Organizatorzy Pyrkonu nie poddają się i nadal walczą o to, by Międzynarodowe Targi Poznańskie mogły w tym roku ugościć całe tłumy stałych i nowych bywalców.

Ustalono nową datę – festiwal odbędzie się (jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie) w terminie 2- 4.07.2021.

Wszystkie bilety zakupione w ubiegłym roku zachowują ważność, ale istotną zmianą wprowadzoną przez organizatorów będzie brak strefy wypoczynkowej, czyli hali przeznaczonej na nocleg dla wszystkich przyjezdnych gości festiwalu. Decyzja została podyktowana ogólną sytuacją związaną z zagrożeniem epidemiologicznym.

Jednocześnie organizatorzy Pyrkonu zwracają się do swoich fanów o pomoc finansową za pośrednictwem platformy Patronite.

„To ostatnia zmiana terminu. Na ten moment jesteśmy już w trudnej sytuacji finansowej. Profil naszej działalności jest taki, że ponosząc koszty cały rok, zarabiamy tylko przez trzy dni, a wszyscy wiemy, jak to wyglądało w zeszłym roku. (…)

Niestety, jeśli sytuacja się nie zmieni i jeśli Pyrkon nie dojdzie do skutku w tym roku, nie będzie go już nigdy, chyba że…pomożecie nam go uratować!” – piszą i zachęcają do wspierania ich działalności, oferując w zamian ciekawe zniżki, gadżety oraz dostęp do zamkniętych grup tylko dla wspierających”.

Pyrkon to festiwal, który zwraca uwagę także dostępnością dla osób z niepełnosprawnościami. Dzięki szerokim udogodnieniom architektonicznym, między innymi wyposażeniu każdego pawilonu w windę oraz udogodnieniom organizacyjnym – np. funkcjonowaniu kasy priorytetowej, wydarzenie to nikogo nie wyklucza.

Na stronie znajdują się także mapy, na których będzie można zapoznać się z umiejscowieniem wejść, wind i specjalnie przystosowanych toalet. Natomiast informacji na temat udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami w trakcie Pyrkonu ma za zadanie udzielać dowolny, wybrany przez nas Punkt Informacji.

Na koniec, trzeba koniecznie dodać, że Pyrkon to Festiwal nie tylko dla fanów fantastyki. To również przestrzeń ciekawych atrakcji, które wypełnią czas i nie pozwolą się nudzić.

Przede wszystkim jednak jest to fantastyczne miejsce spotkań, gdzie można natknąć się nie tylko na postaci rodem z komiksów, ale być może, co nawet ważniejsze na pozytywnych i otwartych ludzi, którzy swoją energią po prostu zarażają.

Szczegółowe informacje na temat akredytacji, prelekcji oraz udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami można znaleźć tutaj.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz