Rusza 22. edycja Albertiany

Ogólnopolski Festiwal Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana” organizowany jest z inicjatywy Anny Dymnej przez prowadzoną przez nią Fundację „Mimo Wszystko” oraz Fundację im. Brata Alberta. Rusza 22.edycja konkursu.

Zgłoszenia przyjmowane są do 7 grudnia 2021 roku. W tym roku, z powodu pandemii koronawirusa, impreza przeniesiona została ze względów bezpieczeństwa w przestrzeń wirtualną, co paradoksalnie stało się dowodem na to, iż wirus, a co za tym idzie ograniczenie żywego kontaktu z ludźmi nie stanowi przeszkody w procesie tworzenia sztuki i doświadczania jej piękna. Organizatorzy „Albertiany” mają nadzieję, iż kolejna edycja konkursu odbędzie się na żywo. Finałowa gala Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej „Albertiana 2022 przewidziana jest na 28 marca 2022 roku na Dużej scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Założeniem konkursu jest pokazanie, iż osoby niepełnosprawne intelektualnie mogą – podobnie jak zdrowe – realizować swoje pasje, dostarczając przy tym innym pozytywnych emocji.

Festiwal dedykowany jest zespołom i solistom z całej Polski. Regulamin 22. edycji konkursu znajduje się na stronie Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Link dostępny jest tutaj

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.
Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz