Przejdź do treści

Stary Dobry Święty Marcin

Plakat promujący wydarzenie zatytułowane stary dobry święty Marcin

W dniach od 11 do 13 listopada 2022 r. na poznańskiej ulicy Święty Marcin odbędzie się wydarzenie zatytułowane „Stary Dobry Święty Marcin”.

Na wydarzenie zaprasza Koalicja Święty Marcin. Jest to oddolna inicjatywa, która zintegrowała podmioty i organizacje pozarządowe na co dzień działające przy ulicy Święty Marcin w Poznaniu.

Członkowie Koalicji chcą zakomunikować Poznaniankom i Poznaniakom oraz wszystkim przybywającym do stolicy Wielkopolski gościom, że ulica Święty Marcin wciąż jest miejscem wartym uwagi, szczególnie zaś w imieniny Świętego Marcina – dzień święta ulicy. Organizatorzy pragną zainicjować łańcuch relacji, który wzmocni tożsamość poznańskiej społeczności i wizerunek tego jakże ważnego miejsca na mapie grodu nad Wartą.

Przedrukowujemy harmonogram wydarzenia:

TARG ŚWIĘTEGO MARCINA

pod Alfami od Kantaka do Ratajczaka, 11 listopada od godz. 11.00 do godz. 18.00

Wszystko, co kochacie na 11 listopada: rogale, grzane wino, kawa, miody, chleby, sery, ostrygi, przetwory mięsne, sznytki, rękodzieło i inne produkty serwowane przez lokalny biznes ze Świętego Marcina i śródmieścia w tym degustacja gęsiny w ramach akcji “Gęsina na imieninach” organizowana przez Krajowa Federacja Hodowców Drobiu i producentów jaj. Przyjdź, skosztuj, zostań z nami na dłużej także podczas oferty weekendowej w lokalach gastronomicznych przy Świętym Marcinie.

NA IMIENINACH U MARCINA

scena przed Alfami, 11 listopada, od godz. 11.00 do godz. 18.00

Muzyczna podróż przez dekady w wykonaniu zespołu instrumentów dętych blaszanych Poznań Brass, tenora Voytka Soko-Sokolnickiego z Arią dla Marcina, Ksenii Shashysvili z recitalem piosenki francuskiej, szanującego wspomnienia Sławomira Olgierda Kramma, który rozśpiewa Święty Marcin na patriotycznie i imieninowo, utalentowanej rodziny Rajmanów z udziałem wspaniałych dzieciaków ze Szkoły Podstawowej 75 im. Powstańców Wielkopolskich w koncercie “Młodzi dla Marcina”, przeplatane fragmentami legend poznańskich i aktywnościami dla publiczności z nagrodami przygotowanymi przez Koalicję Święty Marcin i jej partnerów. Prowadzenie Edgar Hein z Radia Afera.

u Łazęgi Poznańskiej pod numerem 75

17.00 – 18.00

Koncert “Sercem z Ukrainą” Ulyany Hedzik-Tobery – wokalistki, multiinstrumentalistki, kompozytorki. Szczera, wszechstronna i pomysłowa w swoim podejściu do sztuki i życia artystka. Liderka utytułowanej ethno-jazzowej formacji „Ulyánica”, inspirowanej muzyką ludową Białorusi.

WARSZTAT ŚWIĘTEGO MARCINA

w i przed lokalem miejskim pod numerem 57

11.00 – 12.00 i 14.00 – 15.00 “Mały Święty Marcin” – kreatywne warsztaty animacyjne dla dzieci realizowane przez Kindernalia z Fundacji Jeden Uniwersytet

12.30 – 13.30 warsztaty Fundacji Słowo i Kropka dla dzieci i rodziców: Zdrowe mówienie, to świadome oddychanie. Zadbaj o swój głos i jakość mówienia. Dla uczestników praca z mikrofonem pod opieką profesjonalnego lektora (zapisy do 10 listopada na kontakt@fundacjakropka.pl).

15.30 – 17.00 warsztaty ceramiczne dla dzieci z Nami studio. Dzieciaki stworzą figurki swoich ulubionych zwierząt podczas kreatywnej pracy z gliną (zapisy do 10 listopada na kontakt.namistudio@gmail.com. Warsztaty przeznaczone dla dzieci od 8 r.ż.)

12.00 – 16.00 stół animacyjny dla dzieci z niespodziankami dla najmłodszych

w podwórzu Towarzystwa Wiedzy Powszechnej pod numerem 69

12.00 – 16.00 warsztat grafiki: druk techniką serigrafii symboli związanych z obchodami 11 listopada organizowany przez Jarosława Janasa.

w Cooliozum, pod numerem 45

14.00 – 15.30 warsztaty z zalewania świec sojowych organizowane przez Darię Bladziak z Blaski z Polski. (Zapisy do 10 listopada na blaskishop@gmail.com. Warsztaty przeznaczone dla dzieci i młodzieży od 11 r.ż.)

16.00 – 17.30 warsztaty Woskowijka – Eko alternatywa dla plastiku. Stwórz razem z Alicją Marusiak z “Blaski z Polski” własną owijkę do żywności. (Zapisy do 10 listopada na marouceramics@gmail.com. Warsztaty przeznaczone dla dzieci i młodzieży od 11 r.ż.)

w plenerze przy skrzyżowaniu z Kantaka

Strefa animacji z Polregio – Twój pociąg do zabawy, a w niej patriotyczne animacje dla dzieci, składanie papierowych pociągów i konkurs na podróż marzeń z nagrodami dla najmłodszych.

przy hotelu NH pod numerem 67

13.00 – Świętomarcińska gra miejska “Ach, te gęsi” dla rodzin organizowana przez Chorągiew Wielkopolską ZHP

FREE WALKING TOURS NA ŚWIĘTYM MARCINIE

11 listopada

10.00 – przechadzka “Śladami Enigmy Poznańskiej” organizowana przez popoznaniu.pl spod pomnika Enigmy

12.00 – przechadzka “Stary Dobry Święty Marcin” organizowana z hotelu NH przez PTTK

14.00 – przechadzka “Stary Dobry Święty Marcin” organizowana spod pomnika Hipolita Cegielskiego przez PTTK

12 listopada

13.00 – wycieczka “Stary Dobry Święty Marcin” organizowana z hotelu NH przez PTTK

RODZINA ŚWIĘTEGO MARCINA czyli LOKALE GASTRONOMICZNE I PRZEDSIĘBIORCY

11 – 13 listopada (oferta weekendowa)

Wyjątkowe dania z gęsiny, specjalne menu, ręcznie szyte upominki i wystawa “Stary Dobry Święty Marcin – sentymentalnie” ukazująca historię i tradycje ulicy wyeksponowana w biorących udział w akcji lokalach.

Wydarzenia odbędą się w ramach działań Koalicji Święty Marcin, której prace na potrzeby tego projektu koordynuje Fundacja Pokolenie 2020 i Towarzystwo Wiedzy Powszechnej przy wsparciu finansowym pochodzącym z budżetu Miasta Poznania.

Dodaj komentarz