Przejdź do treści

Święto Artystów Malujących Ustami i Stopami

Plakat, promocja obchodów Światowego Dnia Artystów Malujących Ustami i Stopami.

5 września obchodzony jest Światowy Dzień Artystów Malujących Ustami i Stopami.

Z tej okazji w Międzypokoleniowej Klubokawiarni Domu Kultury Śródmieście przy ulicy Anielewicza 3/5 na warszawskim Muranowie odbędzie się wernisaż, wystawa i pokaz malowania ustami i nogami.

Twórcy, którzy przyjadą do Warszawy należą do Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Stopami. Ich staż jest różny – niektórzy, będący jeszcze nastolatkami należą do Związku dopiero od kilku miesięcy, inni – jak Stanisław Kmiecik – od ponad 30 lat.

Wystawa i pokaz malowania rozpoczną się o godzinie 16:00.

Podczas wydarzenia będzie można porozmawiać z artystami o ich inspiracjach, technikach pracy oraz codziennych życiowych sprawach.

Wystawa potrwa do 15 września. Czynna będzie w godzinach od 10.00 do 20.00. Obrazy będzie można oglądać w Międzypokoleniowej Klubokawiarni Domu Kultury Śródmieście.

Spotkanie z artystami będzie połączone ze spotkaniem Czytelników z redakcją magazynu Integracja i portalu Niepelnosprawni.pl. Warto podkreślić, że niepełnosprawni artyści należący do Światowego Związku współpracują z raciborskim wydawnictwem AMUN, które w tym roku obchodzi 30-lecie istnienia.

Wydawnictwo to przygotowuje między innymi kartki okolicznościowe czy kalendarze artystyczne. Uczestnicy wydarzenia będą mogli spotkać się z twórcami tych dzieł. Publikacje wydawnictwa AMUN, podobnie jak publikacje Fundacji Integracja, między innymi tegoroczne numery magazynu czy dwutomowe wspomnienia o Piotrze Pawłowskim, dostępne będą podczas spotkania.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Integracja, która podczas imprezy ogłosi także nabór do trzeciej edycji Stypendium imienia Piotra Pawłowskiego, który niegdyś także był stypendystą Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Stopami.

Stypendium dedykowane jest młodym osobom z niepełnosprawnościami w wieku od 18 do 35 lat, działających na rzecz innych osób o ograniczonej sprawności, w ramach organizacji pozarządowych bądź w miejscowościach liczących do 20 tysięcy mieszkańców.

Wraz z Funduszem Podwójne Wyzwanie, Koalicją Liderzy Pro Bono oraz akademią Rozwoju Filantropii w Polsce Fundacja Integracja tworzy fundusz Wieczysty imienia Piotra Pawłowskiego. Stypendium w kwocie 10.000 zł jest rokrocznie wypłacane ze środków tego Funduszu. Nabór wniosków potrwa od 5 września do 15 października 2023 roku.

W przypadku pytań dotyczących wydarzenia kontaktować można się z Panią Agnieszką Sprychą pod numerem telefonu 519 066 481 bądź za pośrednictwem adresu e-mail agnieszka.sprycha@integracja.org.  

Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.

Opracowano na podstawie: Artyści łączą pokolenia! – niepelnosprawni.pl

 

 

 

Dodaj komentarz