Wejściówka na PeWuKę

Zdjęcie dawnego budynku Międzynarodowych Targów Poznańskich. Czarno-białe kolory

W piątek, 2 sierpnia 2019 w godz. 17:00 – 19:00 odbywa się współczesna edycja dawnej PeWuKi – czyli Powszechnej Wystawy Krajowej.

 

W 2019 roku upłynęło 90 lat od otwarcia Powszechnej Wystawy Krajowej. To jedyne w swoim rodzaju przedsięwzięcie wystawiennicze prezentowało witalizm odrodzonego państwa polskiego, miało nieoceniony wpływ na to jak obecnie funkcjonuje Poznań.

PeWuKa była nutą nowoczesności w bardzo zróżnicowanym gospodarczo i społecznie kraju. Podczas wystawy pokazywano polskie osiągniecia w sferze przemysłu (m.in.: ciężkiego, naftowego, górniczo–hutniczego, włókienniczego, garbarskiego, konfekcyjnego, drzewnego, budowlanego, spożywczego czy chemicznego), handlu, rolnictwa, opieki społecznej, wychowania fizycznego, sportu, kultury, sztuki i nauki.

PeWuKę współcześnie stanowi drużynowa gra miejska, podczas której będzie okazja do dobrej zabawy i dowiedzenia się wielu ciekawostek na temat największego wydarzenia w historii Poznania. Miejscem akcji będą dawne tereny PeWuKi – dziś Międzynarodowe Targi Poznańskie.

W planie imprezy przewidziane są między innymi wciągające zadania i mnóstwo atrakcji dla graczy, którzy podejmą wyzwanie i wezmą udział w wydarzeniu. Warto zabrać ze sobą smartfon.

Miejsce zbiorki: Międzynarodowe Targi Poznańskiebrama przy paw. 1, ul. Głogowska.

Zapisy przyjmuje Piotr Ostański-Janicki538 100 077, piotr.ostanski-janicki@grupamtp.pl.