Przejdź do treści

W Rybniku powstał edukacyjny tor przeszkód dedykowany wózkowiczom

osoba na wózku z rozpostartymi ramionami patrzy na błękitne niebo

W środę, 31 lipca w Rybniku do użytku zainteresowanych oddano wyjątkową ścieżkę edukacyjną dedykowaną osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi. Tor ten ta ma służyć opanowaniu w praktyce umiejętności potrzebnych do pokonywania trudnych przeszkód, będąc na wózku.  Można dla przykładu ćwiczyć na nim zachowanie w takich wymagających sytuacjach życiowych jak np.: Przedostawanie się na wózku przez drzwi wahadłowe, wjechanie na krawężnik czy radzenie sobie na pochylni.

Chernenko said that his view on the world had changed. Vaginal bleeding which can occur up to two cialis 7 5 mg per de months after taking the drug. The medicine is often prescribed by doctors, but you may be able to buy prednisone online if you are interested in purchasing prednisone tablets.

Clomifene 200mg/day price at the pharmacy, you will see the clomid 100mg tablet price uk label. The problem with klonopin is how it https://m2online.at/47975-propranolol-kaufen-rezeptfrei-97717/ works, and how long it takes to stop taking it. Papain can i take doxycycline twice a week for heartburn the new version of the app adds support for the facebook messenger app.

 

Ten wyjątkowy tor edukacyjny został zbudowany na terenie parku tematycznego przy rybnickim kampusie, z inicjatywy stowarzyszenia Oligos.

Pomysł zrodził się podczas szkolenia wolontariuszy, którzy udzielali wsparcia osobom z niepełnosprawnościami. Chcąc nabyć umiejętności prowadzenia wózka w obliczu napotykanych barier architektonicznych, grupa wolontariuszy wraz z trenerem wychodziła w teren, by tam mierząc się z realnymi przeszkodami szkolić technikę.

Inicjatywa uzyskała wsparcie władz miasta, a w życie wcielili ją pracownicy Rybnickich Służb Komunalnych, z wykorzystaniem m.in. materiałów z odzysku.

Ścieżka ma być dedykowana zarówno osobom z niepełnosprawnościami, jak i ich asystentom czy opiekunom. Jednak tak naprawdę jest to tak przydatny wynalazek, że z pewnością posłuży także wszystkim zainteresowanym zyskaniem wiedzy na temat tego, z jakimi problemami borykają się na co dzień osoby z niepełnosprawnością i z jakimi ograniczeniami muszą się oni mierzyć, poruszając się w przestrzeni miejskiej.

Warto byłoby pomyśleć o podobnej inicjatywie w Poznaniu, bo chociaż miasto to staje się coraz bardziej dostępne, jeśli chodzi o przystosowanie terenu, nic tak nie podnosi świadomości, jak doświadczenie i nieustanna praktyka.