Weź udział w Poznańskim Tygodniu Mózgowego Porażenia Dziecięcego

Grafika promująca Stowarzyszenie Żurawinka – organizatora Poznańskiego Tygodnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego

W dniach 1-8 października będzie odbywał się Poznański Tydzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego.

Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Dorosłych z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym „ŻURAWINKA”. Te 7 dni promowane jest przez organizację pozarządową pod hasłem „Dajemy zielone światło”.

Celem inicjatywy jest popularyzacja faktów oraz wiedzy medycznej, związanej z MPD, a także, co nie mniej istotne,wydobycie na światło dzienne nie zawsze wykorzystanego potencjału oraz potrzeb pacjentów borykających się z tą niepełnosprawnością.

„Od ubiegłego roku, ze względu na nadzwyczajną sytuację związaną z pandemią, większość organizowanych wydarzeń jest dostępna on-line w mediach społecznościowych (FB), w formie filmów (YT) lub ma formę zamkniętych spotkań niewielkiej grupy osób” – informuje portal www.niepelnosprawni.pl.

6 października jest znany jako Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego.

W skali globu żyje blisko 17 mln osób z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. Taka liczba powinna skłonić do podjęcia działań mających na celu włączenie tej grupy do społeczeństwa, jak i zwrócić uwagę na ich nie zawsze wykorzystane i niekiedy niesprawiedliwie przysłonięte niedoskonałościami zdolności.

Więcej informacji na temat Poznańskiego Tygodnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego na stronie www.zurawinka.pl.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.
Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz