Przejdź do treści

Więcej niż tysiąc słów

We wtorek, 15 czerwca w Galerii Tak odbył się wernisaż wystawy prac Piotra Żołdaka.

Wydarzenie zgromadziło wielu zainteresowanych fotografią, podzielających pasje autora do ujmowania rzeczywistości w kadrach.

Zdjęcia nie były oczywiste, tak, jak i nieoczywiste jest dążenie fotografa do uchwycenia w obiektywie każdej przemijającej chwili.

Dla Czytelników, którzy nie są zaznajomieni z tematem, należy podkreślić, że Pan Piotr jest osobą głuchoniemą i to za pośrednictwem zdjęć może on najpełniej wyrazić swoją obecność.

Poznaniak – związany od zawsze z kulturą Wielkopolski, komentator świata wokół nas. Prywatnie zaangażowany uczestnik Warsztatów Terapii Zajęciowej „Przyjaciele”, gdzie rozwija swoje zainteresowania w rodzinnej atmosferze i przy tak ważnym wsparciu profesjonalistów.

„Piotr jest samoukiem. Umiejętności fotografowania doskonalił i doskonali dzięki wiedzy zdobywanej z Internetu oraz udziałowi w warsztatach fotograficznych. Uczestniczył on między innymi w Międzynarodowych Warsztatach Fotograficznych organizowanych przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury. Warsztaty odbyły się w Gołańczy, Trzemesznie oraz na pograniczu węgiersko-słowackim w miejscowości Esztegrom. W maju 2017 roku zdjęcie Pana Piotra pt. „Ważka. Nigdy nie będę miał skrzydeł” zdobyło wyróżnienie studia Fotostube podczas konkursu fotograficznego w Gnieźnie” – komentuje kuratorka wystawy Kamila Tomkowiak.

Przyglądając się pracom można było odnieść wrażenie, że autor uchwycił w nich niepowtarzalne momenty, których typowy obserwator nie jest w stanie dostrzec.

Za pośrednictwem tych właśnie dzieł Pan Piotr pokazuje, jak precyzyjnie potrafi kreślić obraz świata i że zauważa w nim każdy szczegół. Być może cicha reakcja za pomocą fotografii potrafi oddać czasami więcej niż tysiąc niepotrzebnych słów.

Wystawę można oglądać do 30 czerwca 2021.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz