Przejdź do treści

Wystawy czasowe w poznańskim Rezerwacie Archeologicznym Genius Loci 

logo rezerwatu archeologicznego genius loci 

Rezerwat Archeologiczny Genius Loci znajdujący się na Ostrowiu Tumskim w Poznaniu zaprasza wszystkie Poznanianki i Poznaniaków oraz przybyłych do stolicy Wielkopolski gości do obejrzenia dwóch letnich wystaw czasowych. 

W ramach cyklu zatytułowanego „Wystawy jednego zabytku” w Rezerwacie Genius Loci można podziwiać wystawę zatytułowaną “„Gród muśnięty jedwabiem”. Ślady bardzo starych jedwabnych tkanin archeolodzy odkryli na terenie Poznania między innymi w grobie nr 170 na Śródce. Jednak pobudzające imaginację „kokony jedwabnika”  dały archeologom tyle samo nadziei, co zawodu. Ekspozycja jest  dostępna dla osób zwiedzających do 15 września 2024 r. Możliwość wstępu na wystawę zawarta jest w cenie biletu do Rezerwatu Genius Loci. 

Ponadto w muzeum można podziwiać ekspozycję zatytułowaną  „Kiedy Mieszko stawiał grody…”. Celem przedsięwzięcia jest uświadomienie zwiedzającym zależności czasowych pomiędzy wydarzeniami, które były ważne dla ludzi żyjących w czasach, gdy żył Mieszko I.  Ekspozycję można zwiedzać do 28 lutego 2025 r. Wstęp na wystawę „Kiedy Mieszko stawiał grody…” jest nieodpłatny.

Bilety do Rezerwatu Genius Loci kosztują: 

  • 10 złotych – wejściówka ulgowa
  • 15 złotych- karta wstępu normalna. 

Rezerwat Genius Loci otwarty jest dla zwiedzających: 

  • od wtorku do czwartku w godzinach od 10.00 do 16.00, 
  • od piątku do soboty w godzinach od 10.00 do 18.00, 
  • w niedziele od godziny 10.00  do 15.00.

Bliższe informacje o wystawach można uzyskać telefonując pod numer: 61 852 21 67.

Dodaj komentarz