Zwiedź Katedrę w Mediolanie nie wychodząc z domu

Zdjęcie, Katedra Duomo w Mediolanie

Drodzy Czytelnicy, w dobie panującej pandemii koronawirusa zabierałem Was już na wirtualne wycieczki w rozmaite miejsca znajdujące się w kraju i w Europie. Mam nadzieję, że te internetowe zwiedzania choć trochę pozwoliły Wam oderwać się od otaczającej rzeczywistości i dały zapomnieć o nudzie.

Dziś chciałbym zaproponować Wam zwiedzanie Katedry Duomo w Mediolanie. W kościele tym pierwszego dnia tegorocznych Świąt Wielkanocnych znakomity koncert dał Andrea Bocelli. Artysta ten śpiewał w pustej świątyni. Relację z wydarzenia zatytułowanego „Muzyka dla nadziei” możecie obejrzeć tutaj.

Mediolańska katedra jest to kościół zbudowany w stylu gotyckim. Jest to czwarty co do wielkości chrześcijański Dom Boży na świecie. Mnie najbardziej urzekł wspaniały widok na wnętrze mediolańskiej Katedry z tak zwanego Balkonu Wielkiego Organu. Miejsce to zbudowano w 1552 roku. Widok po prostu zapiera dech w piersiach, a mediolańska Katedra należy do najpiękniejszych na świecie. Jej wirtualne zwiedzanie jest ciekawą moim zdaniem formą spędzenia nadmiaru wolnego czasu.

Katedrę w Mediolanie z Balkonu Wielkiego Organu można obejrzeć tutaj.

Pozostała część widoków dostępna jest tutaj.