Studenci Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu badają dostępność

Studenci kierunku „Turystyka i Rekreacja” na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zapraszają osoby z niepełnosprawnościami do wypełnienia ankiety zatytułowanej „Atrakcje turystyczne w Poznaniu okiem osób niepełnosprawnych”

Studenci dzięki badaniu ankietowemu chcieliby poznać powód częstego i niesłusznego wykluczania osób z niepełnosprawnościami z uczestnictwa w życiu kulturalnym. Projekt, w ramach którego przeprowadzana jest ankieta służy opracowaniu sposobu zapobiegania temu zjawisku. Badany przez studentów problem można ująć w pytaniu:  „Czy atrakcje turystyczne w Poznaniu są odpowiednio przygotowane dla turystów z niepełnosprawnościami?”. Celem ankiety jest zbadanie dostępności najważniejszych atrakcji turystycznych Poznania dla osób z niepełnosprawnościami. Studenci chcą również poznać skalę problemu niedostępności obiektów turystycznych w Poznaniu i uświadomić mieszkańców miasta o istniejącym problemie.

Ankieta jest w pełni anonimowa. Jej wypełnienie zajmuje tylko kilka minut. Zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu.

Link do ankiety tutaj.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.
Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz