Mali Odkrywcy – niezwykłe kolonie dla dzieci z niepełnosprawnościami

Logo Fundacji Podaj Dalej

Fundacja imienia Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ organizuje kolonie Małych Odkrywców nieprzerwanie od 2015 roku. Przyjeżdżają na nie dzieci z niepełnosprawnościami, które nie mają innych możliwości wyjazdu bez rodziców, bo takich kolonii po prostu w Polsce nie ma…

This medicine should be used with the advice of a doctor. When you are sleeping in the evening your memory will be busy nationwide with the dreams. You may not be able to swallow tamoxifen tablets or.

My nails started to grow and then all of my body started to break out. Dapoxetine is used buy flovent online to help reduce depressive episodes in adults who have suffered. I felt like i was vomiting and i vomited two to three times in one hour.

However, if you take clomid for a longer period of time you may be experiencing any of the following side effects. The current methods for the control of heartworm disease in dogs are the following: (a) preventative measures, (b) https://partiesbyterrye.com/team-building/ chemoprophylaxis, (c) therapeutic drugs, and (d) combination therapy. The glucophage is a natural alternative to the prescription medications that men and women have to take everyday to help improve their erectile functions.it works by naturally increasing blood flow, resulting in increased blood flow to the penis, which is the body’s natural source of blood.

W dniach od 8 do 13 sierpnia dwadzieścioro Małych Odkrywców wzięło udział w artystycznych koloniach, które odbyły się w Osadzie Janaszkowo w Wąsoszach koło Konina. Tutaj półtora miesiąca wcześniej uruchomiono nowoczesną część rehabilitacyjną.

Mali Odkrywcy bawili się świetnie, odkrywali swoje talenty, zaprzyjaźniali się. Ważną postacią na koloniach był Lisek Ibisek, bohater edukacyjnych opowiadań (www.lisekibisek.pl). Scenki teatralne na postawie przygód Liska Ibiska, wspólne tworzenie makiet jego miasta i lasu dało wszystkim mnóstwo radości. Podczas zajęć arteterapii i plastykoterapii dzieci malowały, tworzyły i ozdabiały instrumenty muzyczne, eksperymentowały z masami. Był nawet kolorowy śnieg! Podczas zabaw muzycznych Mali Odkrywcy grali na własnych i egzotycznych instrumentach. Były solówki, wybijanie różnych rytmów, śpiewy i tańce. Podczas zajęć teatralnych uczestnicy odgrywali krótkie scenki, rozmawiali o ulubionych bohaterach i tworzyli własne wersje znanych bajek.

Nie zabrakło bardziej rozrywkowych zajęć – randka w ciemno i dyskoteka sprawiły, że dzieci szybciutko zasnęły:-).
Pogoda dopisała i równolegle do zajęć artystycznych odbywały się zajęcia sportowe oparte na zdrowej rywalizacji i odkrywaniu, że każdy bez względu na niepełnosprawność może uprawiać sport. Bieganie, piłka nożna, zabawy ruchowe – każdy znalazł coś dla siebie. Były też pamiątkowe medale za uczestnictwo w kolonijnej olimpiadzie sportowej!

Na Małych Odkrywcach ogromne wrażenie zrobiła paralotnia, którą specjalnie do Wąsoszyc przywiózł zaprzyjaźniony paralotniarz. Elementy stroju, zabezpieczenia, ciekawe opowiadania o lotach na paralotni, wspólne zdjęcie i pytanie: kto chciałby usiąść w uprzęży trajki (wózka) paralotni i pojechać w krótką przejażdżkę? Brawo dla odważnego Gabrysia!
Zajęcia muzyczne, ruchowe i teatralne zaowocowały barwną etiudą “Motyle”, którą mogli obejrzeć rodzice, dziadkowie i rodzeństwo podczas pożegnalnego spotkania. Potem było ognisko z kiełbaskami, malowanie kamieni oraz wspólne granie na różnych instrumentach, ostatnie rozmowy i  pożegnania, a także zapewnienia – “Wrócę tu za rok!”.

„- Pięknie dziękujemy cudownym Małym Odkrywcom, którzy dali z siebie ogromnie dużo entuzjazmu, uśmiechu i wdzięczności, niezawodnej kadrze i fantastycznym wolontariuszom, dzięki którym dzieci bezpiecznie i miło spędziły czas.” – podkreślała podczas pożegnania Zuzanna Janaszek – Maciaszek, Prezes Fundacji PODAJ DALEJ.

Udział w koloniach MALI ODKRYWCY jest bezpłatny. Fundacja organizuje je dzięki pomocy firm i prywatnych darczyńców, którym pięknie i z całego serca dziękuje! Każdy może jeszcze pomóc – do 21 sierpnia trwa charytatywna zbiórka na https://zrzutka.pl/maliodkrywcy

To jeszcze nie koniec!
15 sierpnia rozpoczęły się kolejne kolonie Małych Odkrywców, tym razem w duchu sportowym (jest koszykówka na wózkach, żaglówki, kajaki i mnóstwo sportowych aktywności). W Mikorzynie koło Konina 44 dzieci z niepełnosprawnością ruchową aktywnie spędza czas, uczy się samodzielności i nawiązuje nowe przyjaźnie! Codzienne relacje można oglądać na https://www.facebook.com/FundacjaPodajDalej

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz