Mecze Lecha Poznań z audiodeskrypcją

Zdjęcie, pełna kibiców trybuna stadionu poznańskiego Lecha

Ośrodek fanów poznańskiego Lecha „Kibice Razem” zawarł porozumienie z Radiem Poznań, dzięki któremu każda transmisja z meczów tej drużyny będzie transmitowana z audiodeskrypcyjną.

Audiodeskrypcja jest to przekazywany słownie opis tego co widzimy adresowany do osób niewidomych i słabowidzących. Jest ona określana także mianem opisu wideo lub opisowej narracji.

Audiodeskrypcja jest już dostępna dla kibiców obecnych podczas meczu na stadionie. Pomysł transmitowania meczów z audiodeskrypcją pojawiał się wielokrotnie podczas dyskusji o poprawie standardów kibicowskich na meczach poznańskiego Lecha. W trakcie rozmów Ośrodka Kibice Razem prowadzonych ze Stowarzyszeniem Kibiców Niepełnosprawnych największy nacisk położony został na integrację i przełamywanie barier. Dzięki audiodeskrypcji może uda się przekonać osoby z niewidome i słabowidzące, do przyjścia na stadion Lecha i wspólne przeżywanie meczów piłkarskich.

Ośrodkowi Kibice Razem zależy także na tym by osoby sprawne poznały lepiej swoich stadionowych „sąsiadów”, dla których barierą trudną do pokonania mogą być przysłowiowe “trzy schody”. Kibice Lecha to wielka piłkarska rodzina, którą łączą emocje. I one i wraz z plastycznymi opisami muszą być obecne w transmisjach Radia Poznań.

Więcej informacji tutaj.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz