Metropolia Poznań szczepi przeciwko koronawirusowi

Zdjęcie, lekarz szczepi kobietę, która podniosła rękę z uniesionym do góry kciukiem

W działających od 15 lutego 2021 r. punktach medycznych zorganizowanych przez samorządy Metropolii Poznań wykonano trzy tysiące szczepień przeciwko koronawirusowi.

Szczepienia odbywają się w gminach Komorniki, Tarnowo Podgórne, Skoki, Buk i Pobiedziska. Lokalizacje punktów szczepień przygotowały samorządy. Gminni koordynatorzy rejestrują mieszkańców na szczepienia. Zespoły medyczne obsługujące dodatkowe punkty szczepień pochodzą ze Szpitala „Podolany” w Poznaniu. Narodowy Fundusz Zdrowia zaakceptował powstanie kolejnych podobnych punktów szczepień. Samorządy Metropolii pracują również nad przygotowaniem zapowiedzianych przez rząd Mateusza Morawieckiego Masowych Punktów Szczepień.

Samorządy zrzeszone w Metropolii Poznań zdecydowały o organizacji dodatkowych punktów, gdy okazało się, że na podległym im terytorium są takie miejsca jak gmina Komorniki, w których pierwotnie nikt nie zgłosił się do udziału w Narodowym Programie Szczepień. Metropolia Poznań, w której skład wchodzą 23 samorządy postanowiła wykorzystać nadarzającą się możliwość współpracy ze Szpitalem „Podolany”. Natomiast władze gmin i miast znajdujące się na terenie podległym Metropolii wskazały lokalizacje, w których regularnie wykonywane są szczepienia.

Do Narodowego Funduszu Zdrowia zostało zgłoszonych 19 takich punktów. Pierwsze szczepienia odbyły się dnia 15 lutego w Komornikach. W punktach metropolitalnych do tej pory zaaplikowano 3000 szczepionek produkcji Pfizera, Moderny i AstraZeneki. Szczepienia wykonywane są w każdym z punktów raz w tygodniu.

Więcej informacji tutaj.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz