Przejdź do treści

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie Filia Stare Miasto częściowo dostępny dla niepełnosprawnych

Zdjęcie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Filia Stare Miasto w Poznaniu przy ul. Kościuszki

Filia Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Stare Miasto jest już ostatnią placówką tej instytucji w naszym mieście, którą postanowiliśmy sprawdzić pod kątem dostępności.

 

Wrażenia z tej lustracji mam mieszane. Może wpływ na to miała panująca wciąż pandemia koronawirusa i obowiązujący reżim sanitarny oraz fakt, że filię Stare Miasto „oglądałam” na zdjęciach i przez telefon, oczami jej kierowniczki, pani Grażyny Woźniak oraz dzięki informacjom zawartym na stronie internetowej.

Filia Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Stare Miasto ma swoją siedzibę przy ulicy Kościuszki 103 w Poznaniu.

Filia prowadzi działalność na obszarze objętym administracyjnie przez Jednostkę Pomocniczą Urzędu Miasta Poznania – Stare Miasto, Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria, Stare Winogrady, Nowe Winogrady Południe, Nowe Winogrady Wschód, Nowe Winogrady Północ, Morasko-Radojewo, Umultowo, Jana III Sobieskiego i Marysieńki, Piątkowo, Naramowice.

Dla osób z niepełnosprawnościami dostęp jest częściowo ograniczony. Nie ma oznaczeń w języku Braille’a, nie ma pętli indukcyjnej. Wózkowicze, dzięki platformie, są w stanie pokonać tylko schody prowadzące do budynku. Kiedy już znajdą się w środku, muszą zadzwonić i obsługa odbywa się na korytarzu. Jak zapewniała mnie pani kierownik, personel Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie jest pełen empatii i zrozumienie. Przyznaje jednak, że taki sposób załatwiania spraw może powodować dyskomfort.

Strona internetowa filii Stare Miasto jest czytelna i nie powinna sprawiać problemów jej użytkownikom.

 

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Logo Narodowego Instytutu WolnościLogo Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich