Przejdź do treści

Milion Swingów dla Autyzmu

Grafika promująca akcję Milion swingów dla autyzmu

Głównym pomysłodawcą akcji „Milion Swingów dla Autyzmu” jest instruktor Strong First Polska – Marcin Kil.

Some drugs may not have the generic version available in the same strength or dosage. Drugstore medicine Torhout map - buy nolvadex and clomid for women over 50. Doxycycline is a medication used to treat most kinds of sexually transmitted diseases.

These findings suggest the use of lexapro (and other anti depressants) may lower risk for suicide in patients with bipolar disorder. This is the Bandundu only dosage of doxycycline where generic doxycycline exists. The second-line treatment includes the combination of a pde5-i (vardenafil)

Marcin Kil to osoba znana w środowisku osób ze spektrum autyzmu, m.in. ze wsparcia jakiego udzielił organizacji Kettlebells for Autism Do tego działania na rzecz osób z autyzmem był dla niego, jego siostrzeniec dotknięty autyzmem – Tobiasz.

W 2014 roku w Zielonej Górze w klubie Iron Church ,odbyła się pierwsza edycja tego wydarzania. Jej przeprowadzenie stało się możliwe dzięki rozmowom i uzgodnieniom pomysłodawcy akcji z szefem Centrum Kettlebell Polska – Dariuszem Walusiem i prezesem Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym „Dalej Razem” – Sebastianem Cycułą, Od początku organizatorzy akcji obrali sobie za cel poszerzenie wiedzy w społeczeństwie na temat autyzmu.

Na pierwszym wydarzeniu, które dało początek ogólnopolskiej akcji w zielonogórskim klubie Iron Church pojawiło się niewiele osób. Zostało wykonanych jedynie 10 040 swingów. W trakcie wydarzenia można było porozmawiać zarówno z terapeutkami ze Stowarzyszenia „Dalej Razem”, jak i z rodzicami dzieci ze spektrum autyzmu.

Począwszy od drugiej edycji akcji, patronat honorowy nad jej przeprowadzeniem objęła Fundacja Start-Sport. Ambasadorem wydarzenia został strongman Tyberiusz Kowalczyk. W 2015 roku w Zielonej Górze wykonano 62 000 swingów!

W 2016 roku do Zielonej Góry dołączyły inne miasta – m.in. Wrocław, Lublin, Lubin, Bytom, Kraków, Bielsko-Biała. 2 kwietnia 2016 uczestnicy akcji w całej Polsce wspólnie wykonali ponad 700 000 swingów.. Każde miasto biorące udział w akcji, cały dochód z imprezy przeznaczyło na wybraną przez siebie organizację zajmującą się osobami ze spektrum autyzmu.

W 2017 roku w całym kraju wykonano 579 193 swingów. Tak, samo jak w 2016, każde miasto dochód z imprezy przeznaczyło na wybraną organizację wspierającą osoby ze spektrum autyzmu.

W 2018, w akcji wzięło udział 11 miast w na terenie całego kraju. Wykonano wspólnie 563 053 swingów. Ambasadorką akcji została Paulina Holtz. W zeszłym roku pobito rekord i wykonano 1 207 636 swingów. Udział w akcji wzięło 17 miast z całej Polski.

Niestety, pomimo tego, że w Poznaniu mamy kilka organizacji działających na rzecz osób ze spektrum autyzmu, stolica Wielkopolski nie brała nigdy udziału w akcji. Czas to nadrobić!

Osoby i kluby sportowe zainteresowane udziałem w akcji proszone są o kontakt z organizatorami: tutaj.